Propiska Thanko SD přečte i paměťové karty

InfoTech |

Na první pohled jen lépe vypadající propisovací tužka, již ten druhý však ukáže, že Thanko SD je zároveň USB čtečka až čtyř paměťových karet najednou.

Propiska Thanko SD přečte i paměťové kartyChcete-li snadno použitelnou čtečku paměťových karet, je Thanko SD rozhodně dobrou volbou. Normálně je to dobře vypadají propiska, odklopení přední části však odhalí USB konektor a bližší ohledání stran tužky ukáže hned čtyři sloty na SD/SDHC paměťové karty. Tužku pak stačí připojit k USB slotu, přímo či pomocí přiloženého prodlužovacího kabelu, a můžete začít číst několik paměťových karet najednou.

Thanko SD má rychlé USB 2.0 připojení a čte paměťové karty až do velikosti 16 GB, i když je dost pravděpodobné, že zvládne i větší – až budou.

Chytrá propiska je dlouhá 15 cm a široká 1,5 cm, váží 30 gramů a zatím se dá koupit v Japonsku za cenu přibližně 15 dolarů (~350 korun), což je vzhledem ke schopnostem velmi rozumné. Jak je u takových věcí zvykem, bude zřejmě brzo k dostání i v Evropě, případně koupit ze zahraničí přes internet. Vzhledem k nízké hmotnosti by nemělo být poštovné nijak závratné a v balení dostanete i již zmíněný USB prodlužovací kabel a dvě náhradní náplně do propisky.


Thanko SD

Thanko SD

Thanko SD
Komentáře