První obrázky OS Samsung bada

InfoTech |

Italský web samsung.hdblog.it zveřejnil první obrázky uživatelského rozhraní nového mobilního operačního systému Samsung bada.

První obrázky OS Samsung badaSamsung bada (ano, skutečně s malým ‚b‘) je nedávno ohlášený open-source mobilní operační systém jihokorejského výrobce spotřební elektroniky a mobilních telefonů. tisková zpráva ohlašující jeho vznik a vývoj je plná velkolepých slibů, ale podrobností je poměrně málo. Naštěstí další informace se postupně objevují a s nimi nyní i první screenshoty uživatelského rozhraní systému.

To dost připomíná Samsung TouchWiz UI používané u současných smartphonů Samsung, je ovšem smíchané z prvky z Androidu a Symbianu. Noví uživatelé by tak neměli mít zásadní problém zvyknout si na OS bada.

Rozšíření bada hodlá Samsung napomoci dnes žádanými vlastnostmi – podporou vícedotykového ovládání (multi-touch) a open-source základem a rozšířenou správou. Vývoj nových aplikací podpoří Samsung investováním 2,7 miliónu dolarů (~48 miliónů korun) jako odměn pro nejlepších programů pro OS bada.

Přesto všechno vypadá budoucnost Samsung bada spíše bledě. Jiní výrobci mobilů totiž těžkou budou příliš žhaví používat systém svého konkurenta, navíc když na trhu jsou již etablované open-source alternativy nezávislé na jednom mobilním výrobci, jde zejména o Android a Symbian. Ale nechejme se překvapit.

Samsung bada

Samsung bada

Samsung bada
Komentáře