Sapphire Radeon HD 5550 Ultimate

InfoTech |

Sapphire představilo grafickou kartu s pasivním chlazením, nízkou spotřebou, ale za to s multimediálními funkcemi a HDMI 1.3 konektorem.

Sapphire Radeon HD 5550 UltimateSpolečnost Sapphire představila grafickou kartou Radeon HD 5550 Ultimate, která kromě dostatečného výkonu pro řadu her nabízí i pokročilé multimediální funkce. Díky pasivnímu chlazení je navíc vhodná všude, kde jsou zvýšené nároky na tichý provoz - to je například systém domácího kina HTPC, k tomu má samozřejmě nezbytný HDMI 1.3 konektor. Vzhledem k výkonnému čipu, a tedy nárokům na chladící výkon, je pasivní chladič poměrně masivní a samozřejmě vyžaduje dobře ventilovanou skříň.

Karta nabízí na hlavním 550MHz čipu 320 stream procesorů, k tomu 1 GB dvoukanálové DDR2 grafické paměti pracující efektivně na 800 MHz (2x400 MHz). To není výkon na úrovni silných karet, nicméně pro běžné hry by to mělo stačit, na druhou stranu spotřeba karty je maximálně 45 W, nabízí ATI Avivo HD, ATI Stream, Dolby TrueHD, DTSHD Master Audio a podporu DirectX 11.

Vedle HDMI připojení má karta i klasické digitální DVI a analogové VGA, které se i dnes často hodí například pro propojení s projektory.

Cena u nás by se měla pohybovat kolem 2100 korun s daní (~80 euro).

Sapphire Radeon HD 5550 Ultimate
Komentáře