Smartphone Dell se systémem Android

InfoTech |

Novinka Dellu má konkurovat iPhone, k tomu má operační systém Android a prvního uvedení se zřejmě dočká na rostoucím čínském trhu.

Smartphone Dell se systémem AndroidDell připravil dalšího konkurenta pro iPhone, jeho mobil má však některé zvláštnosti. V první řadě je to použití mobilního systému Google Android, ve druhé řadě je to plán nejprve vydat telefon v Číně, jejíž trh s mobilními telefony je čím dál zajímavější, stejně jako je čím dál větší počet tamních zákazníků, kteří už se nespokojí jen s kupováním levných místních napodobenin.

Server BRG označuje telefon jako „Ophone mini31i“ a podle stejného zdroje je telefon čtyřpásmový GSM/GPRS/EDGE třídy 12, má 3,5“ LCD obrazovku s rozlišením 640x360 bodů a 262 tisící barvami, k tomu 3 Mpix fotoaparát s automatickým zaostřováním a přisvětlením, mezi jehož schopnosti se řadí i možnost natáčet video rychlostí 30 snímků za sekundu. Telefon se připojuje přes mini-USB, má ale i Bluetooth 2.0 s EDR, asistovanou navigaci (A-GPS), přímou podporu Microsoft Exchange, Google, MSN IM a další.

Vysouvací hardwarová klávesnice chybí (stejně jako u iPhone), většina funkcí se ovládá přímo na obrazovce. Údaje o interní paměti nejsou známy, nicméně ji lze rozšířit přes MicroSD karty. Rozměry mobilu jsou 58x122x11,7mm a hmotnost 103 gramů. Kromě paměti se mezi neznámé se řadí cena, podpora vysokorychlostních přenosů a Wi-Fi, dost možné se těchto pokročilejších funkcí dočká až verze pro Evropu a USA.

Čínští zákazníci by se prý „Ophone mini31i“ měli dočkat každým dnem, nicméně jisté to není.

Dell Ophone mini31i
Komentáře