Solárně dobíjená čtečka knih LG

InfoTech |

LG Display představila elektronickou čtečku (e-book), která používá k nabíjení solární článek. 4-5 hodin nabíjení dá energii pro jeden den provozu.

Solárně dobíjená čtečka knih LGZatímco například věci jako solární automobily mají, zdá se, využití pramalé, jsou oblasti a předměty, kde solární články výrazně zjednodušují použití. Jednou takovou novinkou je elektronická čtečka knih od LG. V pravé straně pouzdra je tradičně samotný e-book s černobílým 6“ LCD displejem, nalevo je však nově solární článek, vyráběný samotnou LG Display.

Ten je tenký pouhých 0,7 mm a váží 20 gramů, tedy bez další podpůrné elektroniky a vnějšího plastového rámu. Současná efektivnost článku je 9,6 %, což vzhledem k jeho velikosti a spotřebě e-booku znamená, že na jeden den provozu je potřeba 4 až 5 hodin dobíjení na slunečním světle. Efektivnost při umělém osvětlení LG neudává, nicméně i tak je to vítaná pomůcka hlavně pro lidi, kteří se nechtějí zdržovat s pravidelným nabíjením baterií pomocí kabelu. Zvláště vhodné je to na dovolené v přírodě. LG by ráda zvýšila účinnost článku v roce 2010 na 12 % a do konce doku 2012 ještě na 14 %.

LG má vůbec solárně/světelně dobíjené produkty v oblibě, stačí připomenout nedávno uvedený mobil LG GD510.

Kdy se dostane nový „Solar Cell e-Book“ na trh není jisté, informace nejsou známy ani o ceně.

LG Solar Cell e-Book
Komentáře