Solární smartphone LG GD510

InfoTech |

LG přichází s chytrým mobilním telefonem, který vedle možnosti dobíjet baterii světlem nabízí velkou 3“ dotykovou obrazovku, 3 Mpix fotoaparát a slot na microSD karty.

Solární smartphone LG GD510LG GD510 „Pop“ je dobře vybavený smartphone, jehož volitelnou výbavou je solární panel, který lze nasadit na zadní stranu. Výrobce sice potvrdil, že nabíjení bude možné jak slunečními paprsky, tak umělým světlem, rychlost dobíjení však nespecifikoval. Rozhodně je ale dost nepravděpodobné, že by byl energetický tok ze solárních článků dostatečný k napájení při provozu, tedy během hovoru či přehrávání hudby.

Novinka má 3“ WQVGA displej (400x240 bodů), 3 megapixelovou kameru, bluetooth, slot na microSD karty webový prohlížeč atd., naneštěstí podpora sítí třetí generace (3G) chybí.

Mobilní telefony dobíjené slunečním světlem, respektive světlem obecně, jsou již v nabídce výrobců delší dobu, zatím se jim však nedostalo většího rozšíření. Přitom mají nezanedbatelné výhody. Takovou na první pohled zřetelnou je možnost připsat si zelené body za šetření energií, a tedy za péči o životní prostředí. Pro mnoho lidí mnohem významnější je však praktická možnost dobíjet telefon prostě jen tím, že leží na stole. Žádná nutnost zdržovat se s nabíječkou a kabely, obavy o vybitou baterie telefonu, který jste zapomněli večer nechat nabít a podobně.

LG GD510 se začne v Evropě prodávat tento měsíc za neznámou cenu, neměla by však být nijak závratná.

LG GD510
Komentáře