Společnost Shuttle přichází s XPC Barebone pro platformu Intel Ivy Bridge

InfoTech |

Společnost Shuttle, respektive její dceřiná firma Shuttle Computer Handels, představuje svůj první XPC Barebone pro platformu Ivy Bridge od Intelu ve formátu Mini-PC.

Společnost Shuttle přichází s XPC Barebone pro platformu Intel Ivy BridgeNový model nese název SZ77R5 a nabízí podporu pro druhou a třetí generaci procesorů řady Intel Core a také rozhraní PCI-Express 3.0 pro dedikované grafické karty, například moderní dvouslotové modely AMD Radeon HD 7970 nebo NVIDIA GeForce GTX 680. Prodej modelu začíná zároveň s prodejem inovovaného čipsetu Intel Z77 Express, na němž je novinka založena.

Kromě výše zmíněného rozhraní a rychlého USB 3.0 nabízí Barebone počítač možnost připojení všech procesorů pro socket LGA1155 ve 22 nm i 32 nm architektuře (tedy jak Ivy Bridge, tak Sandy Bridge). Součástí jsou i 4 sloty pro operační paměť DDR3-1600 rozšiřitelnou až na 32 GB.

K dispozici je i funkce SSD cachingu pro rychlejší načítání systému a jednotlivých aplikací. SSD disk lze potom připojit do volného mSATA slotu nebo zapojit konvenčně jako 2,5palcový disk. Pro úplnost dodejme možnosti konektivity, které se skládají z HDMI, DVI-I, čtyř portů USB 3.0 (z toho jednoho s nabíjecí schopností), eSATA, S/PDIF, Gigabit LAN a 7.1 kanálového zvuku.

Doporučená cena nového modelu pro evropský trh je 339 eur bez DPH.Úvodní foto: ShuttleKomentáře