T-Mobile upřednostní Android před Windows Mobile

InfoTech |

Operátor T-Mobile dá v budoucnu mnohem větší prostor mobilnímu systému Google Android před v současnosti dominantním Windows Mobile.

T-Mobile upřednostní Android před Windows MobileT-Mobile má v nabídce řadu chytrých mobilních telefonů, mnoho z nich je také přizpůsobeno k obrazu operátora co se softwarového vybavení týče, často mají i upravený kryt (ať už se to zákazníkům líbí, či spíše nelíbí). Řada ze smartphonů má jako operační systém Windows Mobile, nicméně podle stále častějších informací z T-Mobile se doba bezproblémové spolupráce operátora s Microsoftem blíží ke konci.

Jak informoval například server softpedia.com, T-Mobile chce v budoucnu ve větší míře dávat přednost relativně novému operačnímu systému Google Android na úkor Windows Mobile. Člen vedení společnosti Deutsche Telekom (vlastník T-Mobile) Reinhard Clemens k tomu říká: „Android je Windows budoucnosti.“

To vysvětluje i tím, že operační systém Microsoftu není dostatečně energeticky efektivní, doslova že „žere příliš energie“. Výhoda Androidu je navíc i v tom, že umožňuje operátorům jednat nezávisle na výrobcích hardwaru, tedy vybavit telefony operačním systémem dle libosti.

T-Mobile už přešel od slov k činům, nakonec byla to první společnost, která vydala teleofn vybavený Androidem – T-Mobile G1. A chystá i další T-Mobile G2, známý též jako HTC Magic (na obrázku).

Zároveň ani další výrobci nezůstávají pozadu a zařazují do svých produktových plánů stále populárnější Android a to navzdory nedávno ohlášené nové verzi Windows Mobile - 6.5.

Windows Mobile jistě v nejbližší budoucnosti ze světa nezmizí, nicméně rostoucí konkurence by mohla Microsoft konečně donutit, aby celý systém předělal a zefektivnil. Někteří z vás si možná ještě vzpomenou na dnes již poražený Palm, který dokázal fungovat mnohem lehčeji a rychleji i na méně výkonném hardware.

 

T-Mobile G2 (HTC Magic)
Komentáře