TomTom GO 1000 a GO 1005 u nás

InfoTech |

Nová generace automobilových navigací GO 1000 a GO 1005 dorazila do českých obchodů. Nabízí rychlejší výpočet tras a inteligentní displej.

TomTom GO 1000 a GO 1005 u násGO 1000 je vůbec první produktová řada TomTom vybavená kapacitním dotykovým displejem. To znamená, že řidiči mohou dotykem prstu zoomovat nebo procházet jednotlivá menu, displej reaguje citlivě i na ten nejslabší dotyk. Nevýhodou je, že nereaguje na dotyk v rukavicích, nehtem či tužkou (sylusem). Vylepšeno bylo i samotné uživatelské rozhraní, které je, alespoň podle výrobce, nyní více interaktivní. Pro opravdu dobrý přehled o trase a zároveň ještě snazší používání je verze GO 1005 navíc vybavena větší dotykovou obrazovkou s úhlopříčkou 13 cm (5“).

Řada GO 1000 dále obsahuje nově navržený magnetický držák Easy Click, který usnadňuje vložení a vyjmutí přístroje. Stačí jen lehce zasunout navigaci do držáku a ta si sama najde své správné místo, takže uživatelé mohou vyrazit na cestu bez zbytečných komplikací.

Zařízení navíc přichází s novými, bohatšími mapami, které pokrývají o dbva miliony kilometrů silnic více napříč 45 evropskými státy a jsou graficky detailnější. Obohacení se dočkala i databáze bodů zájmu (POI), která nyní obsahuje navíc informace o telefonních číslech a otevíracích dobách, takže řidiči mají vše, co potřebují vědět, na dosah svého prstu.

„Nová řada GO 1000 je budoucností automobilové navigace,“ říká Robert Červenák, zástupce společnosti TomTom pro český a slovenský trh. „Díky uživatelsky přívětivější obrazovce, elegantnímu magnetickému držáku, rychlému výpočtu tras a bohatším mapám se řidiči dostanou do cíle ještě dříve, bezpečněji a inteligentněji než v minulosti.“

Produkty jsou již k dostání v obchodech v těchto verzích a doporučených cenách:
- GO 1000 Traffic včetně dvouleté aktualizace map (doporučená cena 6990 Kč)
- GO 1005 Traffic včetně dvouleté aktualizace map (doporučená cena 7990 Kč)

TomTom GO 1005
Komentáře