TomTom ONE a XL IQ Routes už i u nás

InfoTech |

TomTom oznámil, že nové edice TomTom ONE IQ Routes a TomTom XL IQ Routes jsou už k dostání v českých maloobchodech.

TomTom ONE a XL IQ Routes už i u násDva nové produkty nabízejí vylepšené navigování, které by mělo řidičům pomoci dostat se do zvoleného cíle tou nejjednodušší možnou cestou. Vyznačují se novým černým zpracováním a držákem na čelní sklo EasyPort, který lze jednoduše složit a uschovat do kabelky nebo kapsy. Nově přidaná technologie IQ Routes vypočítá a doporučí řidiči vždy nejrychlejší trasu, protože pracuje s historicky naměřenými rychlostmi na jednotlivých silnicích. Díky tomu získá řidič přesný přehled o trvání cesty a době příjezdu, a to v závislosti na hodině a dni v týdnu. To vše značně přispívá k efektivnější a bezpečnější jízdě bez stresu.

TomTom GPS 

TomTom GPS

Protože technologie IQ Routes pracuje s reálnými rychlostmi na silnicích, sama určí, že jízda nejrychlejší trasou v neděli odpoledne z jednoho konce Prahy na druhý potrvá 22 minut. Odlišná dopravní situace v pondělí ráno však znamená, že nejrychlejší trasa povede jinudy a bude trvat 28 minut.


Funkce TomTom pro navádění do jízdních pruhů zajišťuje bezpečnější průjezd křižovatkami či přejezd do jiného jízdního pruhu. Zařízení dává uživateli včasné hlasové instrukce, které i s pomocí obrazovky zřetelně signalizují do kterého jízdního pruhu se zařadit, případně kde se nachází exit, takže řidič má mnohem lepší přehled o momentální dopravní situaci. (Divokému řidiči nedávajícímu pozor na jízdu a porušujícímu dopravní předpisy ale nepomůže ani sebelepší navigace!)

Edice TomTom ONE IQ Routes zaujme novým vzhledem, je vybavena 3,5“ displejem a nejnovějším navigačním softwarem TomTom.

- Doporučená cena TomTom ONE IQ Routes Regional je 4290 Kč
- Doporučená cena TomTom ONE IQ Routes Europe Traffic je 5590 Kč

Edice TomTom XL IQ Routes nabízí všechny klíčové funkce TomTom ONE a navíc disponuje velkým 4,3“ dotykovým displejem, který zajišťuje lepší přehled o dopravní situaci.
- Doporučená cena TomTom XL IQ Routes Regional je 5490 Kč
- Doporučená cena TomTom XL IQ Routes Europe je 6590 Kč 
Komentáře