TomTom Start2

InfoTech |

TomTom představil novou navigační sadu Start2, což je malé zařízení a potřebný software i pro začínající zájemce o GPS navigaci.

TomTom Start2Mezi novými funkcemi této sady najdou zákaznicinavádění do jízdních pruhů, které usnadňuje navigaci na složitých křižovatkách. Tato funkce přehledně signalizuje řidiči, do kterého jízdního pruhu se má zařadit – výsledkem je snazší navigace a méně stresu na cestách.

TomTom Start2 je plně kompatibilní s dopravní službou RDS-TMC (vyžaduje dopravní přijímač RDS-TMC a předplatné služby RDS-TMC, oboje je nutné zakoupit samostatně). Ta předává řidiči informace o aktuální dopravní situaci, postižených oblastech a odhadovaném zpoždění. Dokáže také naplánovat alternativní trasu, čímž pomáhá dostat se včas tam, kam máte namířeno.

TomTom Start2 má stejně jako jeho předchůdce zjednodušené uživatelské menu. To obsahuje pouze dvě volby – „Naplánovat trasu“ a „Prohlížet mapu“, což ocení zejména lidé, kteří nemusí složitá uživatelská rozhraní. Své zařízení může uživatel okořenit přikoupením StartSkins: vyměnitelných krytů, které jsou dostupné v paletě pestrých barev.

K výpočtu optimální trasy a zajištění nejpřesnější doby příjezdu používá Start2 klasickou technologii TomTom IQ Routes s reálně naměřenými rychlostmi na silnicích, která analyzuje denní dobu i den, kdy se cesta koná.

TomTom Start2 je relativně malá přístroj s 3,5“ (9 cm) obrazovkou a částečně upevněným skládacím držákem. V obchodech je k dostání ve dvou verzích za doporučené ceny 3390 korun (~133 euro) za verzi s regionální mapou a 4490 korun (~176 euro) ve variatě s mapou Evropy a předplacenou službou aktualizace map na 2 roky.

Vyměnitelné kryty StartSkins jsou k dostání v barevných variantách červená (Flaming red), modrá (Ice blue), zelená (Electric green), fialová (Deep purple), žlutá (Sunburst yellow) a oranžová (Flaming orange) za 400 korun (~16 euro).

TomTom Start2

TomTom Start
Komentáře