TomTom vylepšil navigaci XL

InfoTech |

TomTom představil XL2 IQ Routes Edition, inovovanou širokoúhlou navigaci se zjednodušeným uživatelským rozhraním.

TomTom vylepšil navigaci XLTomTom v navigačním řešení XL2 IQ Routes Edition přináší, podle vlastních slov, ještě chytřejší a pohodlnější navigaci na cestách. Nástupce oblíbeného modelu TomTom XL IQ Routes Edition obsahuje zjednodušené uživatelské menu a pokročilé funkce jako navádění do jízdních pruhů či technologie Map Share a IQ Routes.

TomTom XL2 IQ Routes Edition obsahuje řadu užitečných funkcí. K výpočtu optimální trasy používá technologie TomTom IQ Routes reálně naměřené rychlosti na silnicích, analyzuje denní dobu i den, kdy se cesta koná. Tím šetří čas, peníze i pohonné hmoty.

Prostřednictvím velké 11cm (4,3") dotykové obrazovky uživatel vstoupí do nového zjednodušeného menu, které obsahuje pouze dvě volby – „Naplánovat trasu“ a „Prohlížet mapu“. Součástí funkční výbavy je také navádění do jízdních pruhů, které usnadňuje řízení na složitých křižovatkách. Tato funkce přehledně zobrazuje všechny jízdní pruhy a signalizuje řidiči, do kterého pruhu se má zařadit.

Jestliže do 30 dnů od prvního zapnutí přístroje vyjde nová mapa, záruka nejnovější mapy umožňuje její bezplatné stažení prostřednictvím TomTom HOME. Integrovaná technologie Map Share dovoluje uživatelům provádět opravy do svých map a zároveň si bezplatně stáhnout opravy od milionů ostatních zákazníků TomTom.

TomTom XL2 IQ Routes Edition je plně kompatibilní s dopravní službou RDS-TMC, která předává řidiči informace o aktuální dopravní situaci a dokáže také naplánovat alternativní trasu, jestliže taková trasa existuje. To nicméně vyžaduje dopravní přijímač RDS-TMC a předplatné služby RDS-TMC, oboje lze zakoupit samostatně (verze Traffic zahrnuje dopravní přijímač již v ceně).

TomTom XL2 IQ Routes Edition je k dostání v českých obchodech ve třech verzích: XL2 IQ Routes Regional (doporučená cena 3890 Kč), XL2 IQ Routes Europe (doporučená cena 4690 Kč) a XL2 IQ Routes Europe Traffic s dvouletou aktualizací map (doporučená cena 6490 Kč).
Komentáře