Tři nové hudební telefony Nokia

InfoTech |

Nokia uvádí tři nové hudební mobily Nokia 5730 s QWERTY klávesnici, 5330 XpressMusic se stylovým designem a cenově výhodný Nokia 5030 s integrovanou anténou FM rádia.

Tři nové hudební telefony NokiaNokia 5730 XpressMusic, Nokia 5330 XpressMusic a Nokia 5030 přinášejí nové funkce, obchod Nokia Music Store a vylepšená služba Comes With Music pak usnadňují přístup k hudbě a její správu.

Nokia Music Store je obchod, který umožňuje lidem prohlížet a nakupovat hudbu, získávat doporučení nebo hledat svého oblíbeného umělce, alba či písně přímo ze svého přístroje. Obchod je v současné době k dispozici na 15 trzích třech kontinentů. Nokia Music pro PC software umožňuje organizaci a přenos hudby mezi PC a kompatibilním přístrojem, ripování a vypalování na CD, stejně tak jako vyhledávání, streamování a stahování hudby přímo z obchodu Nokia Music Store. Poslední zemí, kde byl dnes spuštěn obchod Nokia Music Store, je Mexiko. Další trhy, jako jsou Portugalsko, Norsko, a Jihoafrická republika, se připojí v nadcházejících měsících.

Comes With Music dává lidem neomezené možnosti stahování hudby z Nokia Music Store po dobu jednoho roku nebo 18 měsíců. Lidé si mohou vybrat z několika milionů skladeb ke stažení, a ty si ponechat i poté, co zkušební doba uplyne. Comes With Music je v současné době k dispozici ve Velké Británii a Singapuru, koncem tohoto měsíce bude spuštěn také v Austrálii. V příštích měsících se pak očekává uvedení služby v Itálii, Švédsku a Mexiku. Nejnovější přírůstky do řady Nokia XpressMusic – Nokia 5730 XpressMusic a Nokia 5330 XpressMusic – budou na vybraných trzích nabízeny jako Comes With Music kompatibilní přístroje.

Nokia 5730 XpressMusic

Nokia 5730 XpressMusic je první hudební přístroj Nokia, který nabízí plnohodnotnou QWERTY klávesnici – je tak ideální pro rychlé posílání zpráv. Srdcem tohoto hudebního přístroje je Xpress pohotovostní obrazovka, která poskytuje přístup a aktuální informace o hudbě, lidech, hrách, e-mailech a kalendáři. Mezi další vylepšené funkce pohotovostní obrazovky Xpress patří lišta kontaktů s až 20 přáteli a členy rodiny a také přímý přístup k hudbě, N-Gage a dalším aplikacím, jako jsou Facebook, fotografie, OVI kontakty, mapy, zprávy a další. S OVI kontakty uživatelé snadno vidí, kteří přátelé jsou právě on-line, mohou s nimi chatovat a dokonce vidí, jakou hudbu právě poslouchají.

Hudební zkratky nabízejí rychlý přístup k hudbě uložené v přístroji, stejně jako na Nokia Music Store, kde je možné najít další informace o interpretech či hudbě a odkud lze hudbu stáhnout přímo do přístroje.

Pro lepší herní zážitek má Nokia 5730 XpressMusic speciální herní tlačítka.

Nokia také představila držák Nokia CR-110, který bezpečně uchytí Nokia 5730 XpressMusic v automobilu.

Nokia 5730 XpressMusic se začne prodávat ve třetím čtvrtletí roku 2009 za předpokládanou maloobchodní cenu 280 eur bez daní a dotací (~7800 korun).

Nokia 5730 XpressMusic

Nokia 5730 XpressMusic

Nokia 5730 XpressMusic


Nokia 5330 XpressMusic


Nokia 5330 XpressMusic se vyznačuje ostrým a řezaným designem a světelnými efekty. Speciální dotykové klávesy XpressMusic vedle displeje zajišťují přímý přístup k hudbě. Standardní 3,5mm konektor poskytuje výstup pro jakákoliv sluchátka a baterie se zvýšenou kapacitou umožňuje více jak čtyřiadvacetihodinový poslech hudby.

Nokia 5330 XpressMusic bude dostupná ve třetím čtvrtletí roku 2009 za předpokládanou maloobchodní cenu 160 eur bez daní a dotací (~4500 korun).

Nokia 5330 XpressMusic

Nokia 5330 XpressMusicNokia 5030

Nokia 5030 je prvním přístrojem značky, který má integrovanou anténu FM rádia a pro jeho poslech tak není nutné použití sluchátek nebo externích reproduktorů. Přímé klávesy FM rádia a výběru jednotlivých kanálů na boku přístroje oživují označení XpressRadio. Položené na boku na stole představuje Nokia 5030 jako přenosné rádio všude tam, kde lidé často používají rádio. Nokia 5030 s výkonným reproduktorem vydrží hrát více jak den a telefonovat lze s tímto přístrojem až deset hodin. Telefon bude k dispozici ve dvou barvách – grafitové a červené. 

J
eden z nejdostupnějších modelů značky Nokia s integrovaným rádiem, model Nokia 5030, se začne prodávat ve druhém čtvrtletí roku 2009 za předpokládanou maloobchodní cenu nižší než 40 eur bez daní a dotací (~1200 korun).

Nokia 5030 
Komentáře