Turbo disk Verbatim

InfoTech |

Verbatim představil Executive Portable Hard Drive, externí 2,5” pevný disk s úložnou kapacitou 500 GB.

Turbo disk VerbatimO vysoké přenosové rychlosti, synchronizaci dat a složek a také zálohování dat 500GB disku Executive Portable Hard Drive se starají tři softwarové programy uložené přímo na disku.

Software Turbo Speed
Nový disk Executive od Verbatimu dosahuje díky přiloženému softwaru Turbo Speed až o 25 procent vyšších rychlostí čtení a zápisu oproti běžným externím diskům s USB připojením. Toho je docíleno použitím optimalizované komprese dat během jejich přenosu.

Synchronizační software
Software Verbatim Sync uložený na disku pomáhá uspořádat veškeré soubory: spolehlivě synchronizuje kontakty a poznámky v kalendáři aplikace Microsoft Outlook či Windows Mail, stejně jako další soubory, fotografie či videa z PC nebo notebooku. To umožňuje přístup k informacím odkudkoli, takže uživatelé mohou pokračovat v práci bez ohledu na to, kde se právě nacházejí. 128-bitové AES šifrování navíc umožňuje zašifrování dat a zabezpečení heslem, což ochrání data před neoprávněným přístupem.

Zálohovací software
Verbatim Executive se rovněž dodává se softwarem Nero BackItUp 4 Essentials, který slouží k vytváření záloh. Disk nevyžaduje žádný přídavný napájecí adaptér, neboť potřebnou energii zajišťuje již samotné USB 2.0 rozhraní.

Balení obsahuje také černý přenosný váček, který ochrání černý gumový povrch disku například při cestování.

Disk Verbatim Executive včetně přenosného váčku je již v prodeji zakoupit v obchodech za doporučenou cenu 3150 korun (~116 euro).


Verbatim Executive
Komentáře