Veletrh CES od 6. do 9. ledna

InfoTech |

Od 6. do 9. ledna bude v americkém Las Vegas konat mezinárodní veletrh spotřební elektroniky CES (Consumer Electronics Show).

Veletrh CES od 6. do 9. lednaNa mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky – 2011 International CES – bude z celkového počtu 2.500 vystavovatelů více než 1.200 technologických společností ze zemí mimo Spojené státy, což oproti roku 2010 představuje nárůst o 25 procent, a společně budou představovat novinky z oblasti nejmodernější spotřební elektroniky (CE). Mezinárodní veletrh CES 2011 se bude konat od 6. do 9. ledna a očekává se přes 120.000 návštěvníků z více než 130 zemí.

Vzhledem k tomu, že mezinárodní veletrh CES je největší výstavou technologií určených pro spotřebitele na světě, přitahuje přední společnosti v tomto oboru z celého světa, přičemž 22000 návštěvníků dorazí ze zemí mimo Spojené státy. Veletrh CES se účastní projektu International Buyer Program sponzorovaného Ministerstvem obchodu Spojených států. V rámci tohoto programu veletrh navštíví delegace nákupčích z 25 zemí s cílem setkat se se svými budoucími obchodními partnery a na vlastní oči spatřit nejnovější technologie.

„Pro společnost Morel je mezinárodní veletrh CES 2011 obnovenou příležitostí, jak vystavovat své nejnovější inovativní produkty na nejprestižnější události tohoto druhu na světě,“ řekl Nir Paz, ředitel obchodu a marketingu izraelské společnosti Morel se sídlem v Ness-Ziona. „Společnost Morel se zabývá návrhy, konstrukcí a výrobou široké řady ručně vyráběných a velmi ceněných reproduktorů i samotných driverů pro střední a vysokou třídu produktů pro OEM z oblasti audio systémů pro domácnosti a automobily a v tomto oboru jsou její zkušenosti uznávány již více než 35 let. Veletrh CES je tím pravým místem, kde můžeme odhalit naše nové reproduktory a poslední technologické úspěchy.“

Na veletrhu CES bude uspořádáno celkem 20 tzv. TechZones zaměřených na různé obory trhu, včetně nových odvětví: 3D@Home (3D doma) s tvůrci multimediálního obsahu, poskytovateli služeb a výrobci televizorů, kteří společně mění 3D obraz v domácnostech ve skutečnost; dále Access on the Go (Přístup odkudkoli), kde se představí zařízení, jež proměňují způsob přístupu k online obsahu a kde se budou vystavovat nejinovativnější zařízení pro čtení elektronických knih, netbooky, smartbooky a tablety; Broadband Communications (Širokopásmové komunikace) zdůrazňující úlohu nezbytné infrastruktury pro expanzi kapacity širokopásmových připojení; a Connected Home Appliances (Vzájemně propojené domácí spotřebiče), kde se na výstavní ploše poprvé v historii CES objeví bílá elektronika a budou se vystavovat nejnovější interaktivní, energeticky úsporné spotřebiče s možností propojení v rámci SmartGrid.

„Po skončení mezinárodního veletrhu CES 2011 budou bezdrátově propojená zdravotnická zařízení a komunikační platforma společnosti IDEAL LIFE zpřístupněny spotřebitelům,“ řekl Jason Goldberg, prezident a zakladatel firmy IDEAL LIFE poskytující mobilní zdravotnická řešení, která má sídlo v Torontu v Kanadě. „Spotřebitelé mohou být zabezpečeným způsobem propojeni se svým týmem lékařů, rodinou nebo dokonce s partnery při cvičení podle toho, který komunikační kanál si zvolí, a to prostřednictvím produktů, jež je snadné ovládat a které jsou přitom cenově dostupné. Bezdrátová zdravotnická řešení společnosti IDEAL LIFE zprostředkovávají lidem znalosti a zpětnou vazbu potřebnou pro udržení zdravého a vyváženého životního stylu.“

Mezi další TechZones budou patřit: MobileDTV (Mobilní digitální televize), kde se představí spotřebitelská zařízení, jež přenesou možnosti současných digitálních obývacích pokojů do auta nebo přenosných zařízení; Electric Vehicle TechZone (TechZone pro elektromobily) předvede široké spektrum vozidel konstruovaných jak pro rychlou, tak pomalou jízdu, zařízení pro ukládání energie a dobíjení; a Sports and Fitness Tech (Technologie pro sport a fitness) zaměřená na nástroje pro sportovní nadšence a na hlavní trendy týkající se sportů, fitness a aktivit v přírodě, v nichž se jedná o obraty v řádu mnoha miliard dolarů. Na CES 2011 se rovněž znovu objeví oblíbené TechZones EHX@CES, Gaming Showcase, HDMI, Home Plug, iLounge Pavilion, což je nejrychleji rostoucí TechZone na veletrhu CES, Location Based Services (Služby poskytované v závislosti na místě, kde se člověk nachází), Robotics, Safe Driver (Bezpečné řízení), Sustainable Planet (Udržitelná planeta), USB, Wireless Mobility (Bezdrátové mobilní komunikace) a Zigbee. Kromě uvedených TechZones budou na CES 2011 i další, zaměřené na životní styl: Digital Health (Digitální zdraví), HigherEd Tech (Technologie pro vyšší vzdělávání), Kids@Play (Děti si hrají), Mommy Tech (Technologie pro maminky) a Silvers Summit.

„Na účast na veletrhu CES 2011 se velmi těšíme, protože právě zde nacházíme inovativně zaměřené fórum, které je motorem pro naše obchodní aktivity,“ řekl Jerónimo Macanás, CEO společnosti mgMEDIA se sídlem ve španělském Madridu. „Naše platforma skutečně řeší problém digitální distribuce na mnoho různých zařízení, zvláště ve světě, kde se televizní společnosti připojily na Internet. Je natolik ceněná, že Samsung jako přední světový výrobce svěřil důvěru naší technologii pro spuštění své platformy pro audiovizuální obsah s názvem Samsung Movies.“

Souběžně s mezinárodním veletrhem CES 2011 bude navíc v Las Vegas probíhat Světové elektronické fórum (World Electronics Forum – WEF), a to od 8. do 10. ledna. WEF je neformální setkání předních osobností elektronických asociací z celého světa, jež se každoročně scházejí k diskusi o problémech, v nichž v rámci celosvětového působení tohoto odvětví mají společné zájmy. Mezi hlavní akce fóra bude patřit uvítací večeře World Electronics Forum Welcome Dinner s úvodním projevem, který přednese obchodní zmocněnec Spojených států Ron Kirk a který je naplánován na sobotu 8. ledna v hotelu Venetian; dalšími akcemi jsou uvítací snídaně a diskuse u kulatého stolu.

Nový program na mezinárodním veletrhu CES má název Entertainment Matters (Na zábavě záleží) a je určený pro profesionály z oblasti zábavy, kteří CES navštíví, kde se budou vystavovat speciálně upravené exponáty, budou probíhat konferenční programy a akce pro hollywoodskou komunitu. Kromě toho bude probíhat samotný konferenční program CES (CES Conference Program), během něhož se na více než 300 konferencích představí 900 vysoce postavených řečníků.
Komentáře