WD představuje řešení domácího cloudu MyCloud

InfoTech |

Výrobce disků a ukládacích zařízení Western Digital přišel s revolučním cloudovým řešením WD MyCloud, v rámci něhož mají uživatelé možnost fyzicky umístit svá data doma a přistupovat k nim odkudkoliv.

WD představuje řešení domácího cloudu MyCloudWD MyCloudČerstvě představené řešení má podobu klasického externího pevného disku, který bude v dispozici v kapacitách 2 TB, 3 TB a 4 TB. Zásadní rozdíl oproti jiným podobným zařízením je však v tom, že WD MyCloud lze přímo propojit s domácí nebo firemní sítí. Ke svým datům se tak dostanete odkudkoliv, ale zároveň můžete mít pod kontrolou, kdo všechno k nim bude přistupovat, což je zásadní výhoda oproti různým placeným i bezplatným cloudovým službám.

Další výhodou (oproti těm placeným službám) je, že u WD MyCloud není třeba platit žádný měsíční poplatek, v porovnání se službami neplacenými, jako je Dropbox, SkyDrive či Google Cloud, pak nabízí nepoměrně více ukládacího prostoru. Nejlevnější verze WD MyCloud bude stát na americkém trhu 150 dolarů, nejdražší pak 250. Cena ani dostupnost pro Českou republiku zatím nebyla oznámena.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: WD/techspot.comKomentáře