Windows Phone 7 s tetheringem

InfoTech |

Lidé čekající na telefony s operačním systémem Windows Phone 7 mají důvod k radosti, WP7 umožní používat širokopásmové připojení telefonu.

Windows Phone 7 s tetheringemTethering je funkce žádaná mnohými uživateli novějších mobilních telefonů. V zásadě umožňuje připojit telefon k notebooku či stolnímu počítači přes USB či Bluetooth a používat jeho mobilní připojení. To je zvláště užitečné pro přístup ke 3G sítím, kdy odpadá nutnost kupovat obvykle nákladnou 3G kartu/modem, respektive kupovat dražší model notebooku s 3G.

Microsoft tak nyní získává pro svůj nový systém další zákaznické body, když oznámil, že podpora tetheringu bude v systému nativně obsažená. Tedy ne že by v zásadě Microsoftu něco jiného zbývalo, když tethering nabízí všichni konkurenti, ať již jde o Symbian, Android 2.2 (Froyo) i nejnovější revize iOS4 od Apple, také RIM OS (Blackberry) i Palm webOS nabízejí tuto funkci již delší dobu.

Nicméně jeden problém to přeci jen má. WP7 bude tethering nativně podporovat, nicméně operátoři nabízející WP7 smartphony mohou tuto funkci zablokovat. Nešťastným postiženým uživatelům tak pravděpodobně nezbude než hledat po fórech potřebný hack.
Komentáře