Zájem o dotykové displeje se zvedá

InfoTech |

Výrobci tablet PC připravují verze upravené o zkušenosti z uvedení Apple iPad. Dodávky dotykových displejů by se tak měly zvýšit ve třetím čtvrtletí.

Zájem o dotykové displeje se zvedáDotykové displeje jsou již standardní výbavou velké části nových mobilních telefonů, stále více však roste jejich obliba i u větších přístrojů. Podle serveru Digitimes očekávají výrobci středních a větších dotykových panelů výraznější nárůst poptávky ze strany výrobců přenosných počítačů a dalších mobilních přístrojů.

V první polovině roku byla řada výrobců ještě opatrná, čekalo se, jak zákazníci zareagují na tablet PC Apple iPad. A nejen jak zareagují co se zájmu týče, ale hlavně které vlastnosti ocenění a které nedostatky naopak zkritizují. A díky těmto poznatkům výrobci upravují své návrhy a připravené prototypy, aby je pak mohli vydat a zdůraznit, v čem jsou proti iPadu lepší. Tyto nové upravené modely by měly být na trhu před Vánoci, takže hlavní nárůst dodávek dotykových panelů se čeká právě ve třetím čtvrtletí roku.

Podle tchajwanské společnosti EETI (Egalax-Empia Technology) je velký zájem o kapacitní displeje a největší současné zakázky zní na 15,6“ dotykové displeje pro notebooky. To je posun proti stavu, kdy se v dotykových noteboocích běžně používaly displeje o velikosti maximálně 12 palců.
Komentáře