MWC 2010: Záplava Androidů

InfoTech |

Americká Motorola uvede během Superpoháru nový smartphone Devour a novinku s Androidem, mobil Incredible, přichystalo i HTC.

MWC 2010: Záplava AndroidůMobilní operační systém Google Android je čím dál oblíbenější, takže se není co divit, že výrobci ohlašují nové na něm založené mobilní telefony. Americká Motorola uvede svou novinku Devour v extra drahém reklamním čase během amerického Superpoháru. Plánovanou reklamu s Megan Fox můžete shlédnou níže.


Devour je podobný staršímu mobilu Motorola Droid/Milestone a stejně jako tento má plnohodnotnou vysouvatelnou klávesnici. Další specifikace jsou však slabší, zahrnují menší 3,1“ (7,8 cm) displej s rozlišením 480x320 bodů a 3Mpix kameru. Wi-Fi, HSDPA a GPS jsou však k dispozici a v základní výbavě bude 8GB SD karta.

Motorola Devour


Pozadu nezůstalo konkurenční tchajwanské HTC, z něhož „unikly“ informace o novince nápadně podobně smartphonu Google Nexus One. HTC Incredible má být špičkově vybavený high-end mobil vážně konkurující Nexus One (i když hardware pro Nexus One vyrábí také HTC). Velikost displeje Incredible není ještě přesně známa, ale jde o 3,5-3,7“ (8,9 až 9,4 cm) 800x480 AMOLED dotykový displej (kapacitní), dále má Incredible 1GHz Snapdragon procesor, operační systém Android verze 2.1 a 5Mpix kameru s LED přisvětlením. Samozřejmé jsou HSDPA přenosy, Wi-Fi a GPS. Velikost integrované paměti není známa, doufejme, že to bude více, než jen základní minimum, jak se v poslední době stává nepříjemným zvykem. Pravděpodobný je slot na microSD karty.

Dostupnost obou novinek není známa ani není jisté, zda a kdy se jich dočkají evropští zákazníci. Více se pravděpodobně dozvíme příští týden na veletrhu mobilních technologií Mobile World Congress.

HTC Incredible
Komentáře