AOC představuje 35” ultraširoký herní monitor

InfoTech |

AOC uvádí na trh model AOC AGON AG353UCG s úhlopříčkou 88,98 centimetrů, který je součástí nejnovější generace AGON 3

AOC představuje 35” ultraširoký herní monitorNovinka AG353UCG splňuje i nároky vášnivých hráčů: frekvenci 200 Hz, odezvu 2 milisekundy v režimu GtG a perfektní vizuální zpětnou vazbu bez viditelného rozmazání pohybem. Jeho nativní rozlišení 3 440 x 1 440 UWQHD (v poměru 21:9) v kombinaci se zakřivením 1800R umožňuje ponoření do hry. O vizuální vjem se stará technologie Quantum Dot, maximální jas je 1000 nitů díky VESA DisplayHDR 1000, kontrast je 2500:1 a pokrytí DCI-P3 dosahuje 90 procent. Monitor také podporuje technologii Nvidia, která nabízí HDR s jasem 1000 nitů a zároveň eliminuje trhání obrazu a snižuje latenci.

 AOC

Monitor zdědil po svých předchůdcích typický třístranný bezrámový design, prstencové RGB osvětlení na zadní části a červený / do písmene V tvarovaný stojan. Výška panelu displeje je podobná 28” displejům s poměrem 16: 9. Obnovovací frekvence 200 Hz umožní dosáhnout špičkovou rychlost při závodních, simulátorových či akčních hrách, stejně jako při MMORPG, 5 proti 5 či FPS. Doba přechodu jednotlivých pixelů je tak nízká, že umožní panelu zobrazit 200 snímků za sekundu bez jakékoli ztráty kvality obrazu. S dobou odezvy 2 ms GtG u AG353UCG prakticky neexistuje rozostření pohybu. Tím, že hráči získají okamžitou vizuální zpětnou vazbu o svých rychlých vstupech, se cítí být opravdu dokonale „připojeni“ do světa her, na rozdíl od dřívějších modelů.

Monitor je vybaven VA panelem s technologií Quantum Dot, která nabízí 90% pokrytí DCI-P3, což je výrazně větší barevný prostor než standardní prostor sRGB. Tento 10bitový panel navíc produkuje 1,07 miliard barev, což znamená jemnější barevné přechody a přesnější odstíny barev určené pro obsah HDR (High Dynamic Range). AG353UCG dokáže přesně zobrazovat HDR ve hrách pomocí G-Sync Ultimate s minimálním zpožděním mezi vstupem a výstupem, stejně tak HDR ve filmech / televizních pořadech, podporujících VESA DisplayHDR 1000. Jeho dynamický rozsah se pohybuje od 0,05 nitů v černé úrovni až po 1000 nitů v oblastech nejvyššího jasu. Díky svému VA panelu je monitor schopen statického kontrastu 2500:1, což je dvojnásobek výšky oproti běžným panelům IPS nebo TN. Navíc jeho 512 lokálních stmívacích zón poskytuje neuvěřitelně široký dynamický rozsah.

V přepracovaném moderním OSD (On-screen display) lze pohodlně navigovat pomocí 5směrového joysticku ve spodním rámu. Uložení herních sluchátek je nyní ještě pohodlnější, když oblíbený držák z předchozích modelů je nyní umístěn na levé i pravé straně. Monitor lze snadno připojit jediným pohybem k jeho elegantnímu kovovému stojanu nebo k držáku VESA. Stojan poskytuje nejen stabilitu, ale také nabízí rukojeť na přenášení, správu kabelů a ergonomické nastavení výšky (120 mm) či náklonu. Díky AOC Light FX (přizpůsobitelné prstencové RGB osvětlení na zadní straně) lze monitor upravit tak, aby odpovídal preferovanému nastavení každého hráče. V balení jsou obsaženy všechny kabely potřebné pro snadné připojení monitoru k počítači (DisplayPort 1.4 a HDMI 2.0).

Dostupnost a cena

Model AOC AGON AG353UCG je na českém trhu k dostání od února roku 2020 za doporučenou cenu 63 689 Kč (2509 eur).Úvodní foto: AOCKomentáře