AOC představuje nový monitor pro profi hráče

InfoTech |

Monitory AG273QX, který patří do 3. generace produktové řady AGON a je určen pro profesionální hráče

AOC představuje nový monitor pro profi hráčePro bezproblémové hraní nabízí model AG273QX obnovovací frekvenci 165 Hz a dobu odezvy (MPRT) 1 ms. Jeho 27” VA panel má QHD (1 440p) rozlišení a je vybaven technologií AOC Wide Colour Gamut a certifikací VESA DisplayHDR 400 pro živé a reálné barvy. Aby byl herní zážitek z hraní co nejlepší, nový monitor podporuje technologii AMD FreeSync 2 HDR, která zajišťuje plynulý obraz bez trhání a sekání. 

AOC

Model AG273QX je vybaven 27” VA panelem s QHD (2560 x 1440 bodů) rozlišením a nativním kontrastem 3 000:1, což zaručuje skvělé barvy a hlubokou černou. Navíc je monitor certifikován na VESA DisplayHDR 400, takže je schopen dosáhnout maximálního jasu až 400 nitů. Monitor přesně zobrazuje HDR obsah, jako jsou jasné záblesky a exploze, případně proměnlivé stíny v tmavých herních světech. Podpora AMD FreeSync 2 HDR přidává HDR mapování s nízkou latencí a kompenzaci nízkého framerate (LFC) pro hraní bez trhání a sekání obrazu. 

Pro snadné přenášení je tento monitor vybaven praktickým držákem na stojanu, který navíc umožňuje snadnou montáž, pouze na jedno kliknutí bez šroubování. Model AG273QX nabízí i dva zabudované držáky na sluchátka a Light FX nastavitelné RGB osvětlení na zadní straně, pro ještě větší personifikaci.

Fanoušci FPS her ocení DialPoint, indikátor míření od AOC, který umístí do středu monitoru zaměřovací kříž, pokud tento není již součástí hry. Další pomůckou pro hráče je technologie AOC Shadow Control, která se dá nastavovat přímo v OSD menu a slouží pro rozsvícení temných oblastí nebo naopak ztmavení světlých oblastí v průběhu hry. Game Colour umožňuje zvyšovat a snižovat saturaci barev a odstíny šedé. Uživatelé mohou využít tři přednastavené herní profily pro FPS, Racing a RTS hry a další tři si pak mohou nastavit dle svých preferencí. 

Dostupnost a cena

Nový AOC AGON AG273QX bude na trhu dostupný v listopadu 2019 za doporučenou koncovou cenu 13 099 Kč (509 €).Úvodní foto: AOCKomentáře