Apple údajně plánuje představit platformu propojené domácnosti

InfoTech |

Možná budete již brzy schopni říct Siri, aby otevřela dveře garáže – pokud jsou tedy nové zprávy pravdivé.

Apple údajně plánuje představit platformu propojené domácnostiKaždoroční světová vývojářská konference Applu (WWDC) začíná již ani ne za týden, a samozřejmě se už začínají množit fámy, co by gigant z Cupertina mohl v pondělí představit. Jedna z nejzajímavějších zpráv pochází z Financial Times, kteréžto periodikum uvádí, že by Apple mohl představit platformu „chytrého domu“, která umožní ovládat zařízení a spotřebiče v domácnosti pomocí iPhonu.

Přestože v nejbližší době nejspíš nebudete moci požádat Siri, aby vám nachystala oběd, platforma podle FT učiní „z iPhonu dálkové ovládání světel, bezpečnostních systémů a dalších domácích spotřebičů.“ Zahrnuty by byly úkoly typu vzdáleného uzamknutí vchodových dveří, automatického rozvícení světel při vstupu či nastavení termostatu na pokojovou teplotu.

Apple fámy zásadně nekomentuje, takže neexistuje způsob, jak tuto zprávu ověřit, ale zvážíme-li zaměření, kterým se Apple evidentně vydává, nemusí být propojená domácnost z jeho dílny zase tak daleko od pravdy.

Chytřejší budeme každopádně za týden.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: Apple/IDG News ServiceKomentáře