Asus představuje nový router s integrovaným ADSL modemem

InfoTech |

Společnost Asus přichází na trh s novým modelem routeru DSL-N16U, který je vybaven mimo jiné integrovaným ADSL/ADSL2+ modemem.

Asus představuje nový router s integrovaným ADSL modememNovinka podporuje standard 802.11bgn v pásmu 2,4 GHz. Teoretická maximální rychlost Wi-Fi připojení pak činí 300 Mbit/s, díky hardwarové akceleraci NAT je přenosová rychlost mezi internetem a místní sítí až 900 Mbit/s. Co se týče konektivity, jsou k dispozici dva porty WAN, což umožňuje buďto přímé připojení k telefonní lince ADSL, případně ethernetové připojení k již využívanému modemu.

Směrovač Asus DSL-N16U je dále vybaven dvěma nezávislými procesory, z nichž jeden je určen pro kabelové, druhý potom pro bezdrátové připojení. Model podporuje také aplikaci Asus AiCloud, jejímž prostřednictvím lze router využívat také jako osobní cloudový server. Data mohou být uložena na síti, na USB úložišti připojeném k routeru, případně na ve službě Asus WebStorage, a následně je možné je synchronizovat díky funkci Asus Smart Sync.

Doporučená cena zařízení, které se v ČR začíná prodávat koncem dubna, bude činit 1 999,- Kč včetně DPH.

Zdroj: TZ AsusÚvodní foto: AsusKomentáře