Asus přináší základní desku pro hráče – Z97-Pro Gamer

InfoTech |

Společnost Asus přináší základní desku ve formátu ATX s názvem Z97-Pro Gamer, která je určena především hráčům.

Asus přináší základní desku pro hráče – Z97-Pro GamerJak již název napovídá, staví deska na čipové sadě Intel Z97 Express. Patice pro CPU je typu LGA1150, do níž lze připojit procesory 4., nové 4. a 5. generace Intel Core i3/i5/i7, Pentium a Celeron.

K možnostem připojení patří rychlá rozhraní M.2 a SATA Express přenášející data maximální rychlostí 10 Gb/s. I online přenosy jsou rychlejší, a to díky využití síťové technologie Intel Gigabit Ethernet, která přímo komunikuje s procesory Intel (to má za následek vysokou propustnost TCP protokolů) a technologie LANGuard přímo z dílny Asusu.

Pro vykreslení zvuku používá deska technologii Supreme FX, která mimo jiné nabízí prakticky bezztrátový zvuk s odstupem SNR (signál-šum) 115 dB.

Vysoká životnost je zajištěna integrací sady odolných komponent Gamer's Guardian. Do té patří vratné pojistky chránící připojovací porty a paměť DRAM před přepětím a fatálními následky zkratu. Japonské kondenzátory Black Metallic mají udávanou životnost 10 tisíc hodin a jsou schopny odolat vysokým teplotám.

Zdroj: TZ AsusÚvodní foto: AsusKomentáře