ASUS VivoBook Flip TP201

InfoTech |

ASUS uvedl na český trh tenký a lehký 11,6" konvertibilní notebook s Windows 10, displejem otočným o 360° a baterií s výdrží až 11 hodin

ASUS VivoBook Flip TP201Nejnovější přírůstek v rámci řady VivoBook Flip se vyznačuje elegantním designem s kovovou povrchovou úpravou, která je odolná proti poškrábání. Zařízení má menší rozměry než list papíru A4 a jeho hmotnost činí pouhých 1,39 kg. VivoBook Flip TP201 pohání procesory Intel Braswell, obsahuje pevný disk s kapacitou až 1 TB a nový oboustranný port USB typu C. 

ASUS

VivoBook Flip TP201 využívá pant s rozsahem 360 stupňů s převodovým mechanismem z legované oceli, který umožňuje uživatelům snadno a bezpečně nastavit obrazovku do libovolného úhlu. Režim notebooku se hodí pro práci, režim stanu usnadňuje sdílení obsahu na obrazovce a režim stojanu promění notebook VivoBook Flip TP201 v soukromé kino. Režim tabletu je praktický díky kompaktnímu provedení s nízkou hmotností, citlivé dotykové obrazovce a dlouhé výdrži baterie. 

Všestranné zařízení

Zásluhou pevného disku s kapacitou 1 TB poskytuje VivoBook Flip TP201 uživatelům dostatek místa pro uložení všech jejich osobních dokumentů, souborů, fotografií a filmů. V kombinaci s kompaktními rozměry a nízkou hmotností je VivoBook Flip TP201 zařízením, které si můžete vzít kamkoli s sebou a mít jej vždy po ruce, když budete chtít pracovat, sdílet obsah nebo prostě jen relaxovat.

VivoBook Flip TP201 se vyznačuje povrchovou úpravou z broušeného kovu, která je k dispozici ve dvou stylových barvách – šedé (Mineral Gray) nebo ledově zlaté (Icicle Gold). Odolná kovová povrchová úprava zaručí ochranu před šrámy a škrábanci.

Operační systém Windows 10

VivoBook Flip TP201 nabízí nový oboustranný port USB 3.1 typu C, který umožňuje snadné připojení různých zařízení bez ohledu na orientaci konektoru. Aby byla zajištěna maximální praktičnost a kompatibilita, je notebook VivoBook Flip TP201 rovněž vybaven standardními porty USB 3.0 a USB 2.0 či portem HDMI standardní velikosti sloužícím k připojení externího monitoru.

Novinka využívá čtyřjádrový procesor Intel Pentium N3710 a obsahuje bezdrátové rozhraní 802.11ac Wi-Fi zaručující mimořádně rychlé připojení na cestách.

Klávesnice nabízí navzdory menším rozměrům zařízení klávesy standardní velikosti a zdvihem kláves 1,6 mm, takže i delší psaní bude pohodlné. Ovládání usnadňuje i velký touchpad se zvýšenou citlivostí, který zároveň rozpozná dotyk prstu a dlaně. 

Dostupnost a cena

Novinka se v Česku prodává v šedé a zlaté variantě za cenu od 10 990 Kč s DPH. Úvodní foto: ASUSKomentáře