ASUS VivoStick – PC do kapsy

InfoTech |

Kapesní PC VivoStick promění monitor s rozhraním HDMI v počítač s operačním systémem Windows, nebo libovolný televizor v chytrou TV

ASUS VivoStick – PC do kapsy



Novinku pohání procesor Intel Atom s podporou 2 GB operační paměti. K dispozici je také úložný prostor o kapacitě 32 GB. VivoStick není třeba nijak nastavovat, stačí ho jen připojit přes HDMI rozhraní k televizi a začít používat. Navzdory svým malým rozměrům VivoStick nabízí porty USB 3.0 a USB 2.0, port HDMI a audio konektor. Podporuje také bezdrátová rozhraní 802.11ac Wi-Fi a Bluetooth 4.1. Před přehříváním ho chrání integrovaný ventilátor. VivoStick najde uplatnění jako úsporný počítač v domácnostech nebo kancelářích a školách, hodí se však také jako nosič reklamy nebo digitální kiosek.

ASUS


VivoStick je určen uživatelům, kteří často cestují nebo hledají cenově dostupné řešení nenáročné na údržbu do domácnosti. Lze ho použít také jako tenký klient pro call centra, počítačové laboratoře ve školách nebo v menších firmách. Firmwarový šifrovací procesor Trusted Platform Module (fTPM) chrání interní datové struktury před nástrahami digitálního světa.

Design VivoStick čerpá inspiraci ve tvaru tradičního plnicího pera, od nějž si propůjčuje hladké a elegantní linie a lesklý povrch. Štíhlé tělo zařízení má rozměry pouze 135 × 36 × 16,5 mm, takže se vejde pohodlně do kapsy a snadno se přenáší. Pomocí přiloženého držáku VivoStick Holder a prodlužovacího kabelu můžete počítač VivoStick upevnit na zadní stranu monitoru nebo televizoru.

Bezdrátová domácí zábava

Uživatelé mohou vysílat obsah na velkoplošné obrazovky pomocí aplikace ASUS HyStream, která obstará zrcadlení nebo streamování filmů, videí a fotografií v rozlišení Full HD uložených ve smartphonech, tabletech nebo počítačích se systémem Android či iOS na libovolný televizor s konektorem HDMI.

S pomocí aplikace ASUS VivoRemote uživatelé mohou VivoStick ovládat i prostřednictvím svých mobilních telefonů a tabletů. Aplikace nabízí funkci bezdrátové klávesnice a myši, zástupce pro přechod na hlavní obrazovku, nabídku Start systému Windows a v neposlední řadě také ovládací prvky pro přehrávání multimédií a nastavení hlasitosti. VivoRemote Center seskupuje často používané aplikace do jedné složky, čímž vytváří rozhraní podobné tomu v mobilních telefonech. Lze tedy vytvářet vlastní kategorizované složky a zástupce k otevírání souborů a spouštění příkazů.

Počítač VivoStick nabídne prakticky vše, co plnohodnotné PC - zvládnete s ním práci, streamování HD videa nebo schůzku s rodinou či přáteli přes aplikace sociálních sítí na jejich televizoru. Díky podpoře Xbox One budete moci prostřednictvím minipočítače přistupovat i ke své konzoli. Kromě toho můžete VivoStick připojit k projektoru a přehrávat prezentace a filmy.

Cena a dostupnost

Zařízení se v ČR a SR prodává za 3 999 Kč, resp. 149 euro s DPH.







Úvodní foto: ASUS







Komentáře