ASUS Zen AiO ZN270: stylové multimediální all-in-one PC

InfoTech |

ASUS začal v Česku a na Slovensku prodávat PC typu all-in-one z řady Zen AiO

ASUS Zen AiO ZN270: stylové multimediální all-in-one PCModel Zen AiO ZN270 je prvním z celé série, který nabídne 27“ úhlopříčku displeje, doposud byly totiž v nabídce jen modely s velikostmi 24“ a 22“. Počítač s elegantní kovovou konstrukcí je vybaven procesory Intel Core i5/i7 sedmé  generace (Kaby Lake), kombinovaným HDD/SSD úložištěm, grafickou kartou NVIDIA GeForce 940MX a až 16 GB operační paměti typu DDR4. Multimediální zaměření počítače podtrhují výkonné reproduktory Harman Kardon. 

ASUS

All-in-one PC ZN270 z modelové řadyZen AiO se může pochlubit stejně jako jeho předchůdci jednolitou kovovou konstrukcí s motivem soustředných kruhů inspirovaným zenovou filozofií a elegantním integrovaným stojanem. Poznávacím znamením Zen AiO ZN270 je širokoúhlý 27“ displej, přičemž v nabídce je dotyková i nedotyková varianta. U dotykové verze mohou uživatelé PC intuitivně ovládat gesty s vysokou přesností. Displej typu IPS je podsvícený a nabízí široké pozorovací úhly a dostatek jasu i kontrastu. Díky Full HD rozlišení (1 920 x 1 080 pixelů) je určen jak pro náročné pracovní úkoly, tak pro domácí zábavu v podobě hraní her nebo sledování filmů a videí. Displej zabírá  74 % přední plochy obrazovky, která je kompletně překrytá sklem.

Všechny varianty all-in-one PC Zen AiO ZN270 pro český a slovenský trh pohánějí procesory Intel Core sedmé generace, které nabízejí vyšší výkon i energetickou úspornost než ta předchozí. V kombinaci s až 16 GB operační paměti typu DDR4, kombinovaným 1TB HDD a 128GB SSD úložištěm a samostatnou grafickou kartou NVIDIA GeForce 940MX typu DDR3 získají uživatelé vysoký výkon pro multimediální využití, ale také rychlejší sdílení souborů nebo zlepšenou odezvu při hraní novějších her.

Silnou stránkou Zen AiO ZN270 je i zvuk, o který starají čtyři 3W reproduktory a audiosystém, navržený týmem Golden Ear ASUS a certifikovaný experty ze společnosti Harman Kardon. Každý stereo kanál disponuje dvojicí 3W reproduktorů dvoucestné konstrukce.

Konstrukce dvoupásmových reproduktorů využívá dvě samostatné jednotky, které pracují v harmonii. Menší výškový reproduktor je navržen pro čisté audio ve výškách, větší a robustnější basový naopak vytváří bohaté a silné basy bez zkreslení.

K dispozici je i bohatá konektorová výbava: čtyři zadní porty USB 3.1 Gen 1 a dva porty USB 2.0. Kromě portu HDMI-out je zde i port HDMI-in, který umožňuje přijímat audio a video výstup z jakéhokoli zařízení s podporou HDMI. Díky tomu novinka poskytuje zážitky na velké obrazovce při přehrávání z notebooku, mobilního zařízení, herní konzole nebo třeba TV set-top- boxu.

Dostupnost a cena

Cena modelu Zen AiO ZN270 začíná v ČR a SR na 38 990 Kč, resp. 1 449 € včetně DPH. Úvodní foto: ASUSKomentáře