AverTV Hybrid NanoExpress

InfoTech |

S postupnou digitalizací českých luhů a hájů možná někteří z vás uvažují, že obohatí multimediální obsah ve svém notebooku o příjem televizního signálu. Pro přenosného miláčka máte v takovém případě na výběr ze dvou variant – mezi externím a interním televizním tunerem.

AverTV Hybrid NanoExpressKonstrukce první varianty využívá USB konektor notebooku (produkt je jen o něco málo větší než flash paměťový dongl), bývá levnější a v případě potřeby ho použijete i u desktopu. Interní tuner naopak nabízí uživateli neobvyklý komfort. Jelikož jej úplně zasunete do tenkého moderního slotu ExpressCard v šasi počítače, nevyčnívá a nijak nepřekáží.

 

AverTV Hybrid NanoExpress

 

Takovou tenkou ExpressCard kartičkou je i námi testovaná AVerTV Hybrid NanoExpress jehož ekonomičtější - námi testovaná - varianta se dodává bez dálkového ovladače v balení. Co naopak balení obsahuje, to je inovovaná anténa obsahující dvě asi 20cm teleskopická tykadla. Její připojení je realizováno přímo do tenké části těla karty na malý anténní konektor, z něhož ovšem díky menší základně při prudším pohybu občas vypadne. Instalace tuneru je naprosto banální, stačí vložit přiložené instalační CD a do minuty je zařízení připravené. Potěší fakt, že instalace plně podporuje OS Windows Vista i Windows XP, včetně Media Center.

AverTV Hybrid NanoExpress

 

Softwarové rozhraní tuneru vychází ze standardu výrobce, jehož základem je především jednoduchost a přehlednost. K ovládání zařízení a obrazu lze využít speciální panel připomínající DVD přehrávač a samozřejmě kontextovou nabídku vyvolanou pomocí myši. Druhou variantu ocení především zkušenější uživatelé. Na co si však všichni zvyknou rychle, je šíře nabízených funkcí. K dispozici je programový průvodce EPG, programovatelné nahrávání nebo například praktická funkce PIP (obraz v obraze). Když už jsme zmínili nahrávání, nechybí ani optimalizovaný režim s parametry pro iPod. Ze všech funkcí jsme často používali ještě okno, které zobrazí náhled hned 16 kanálů najednou. A samozřejmě FM rádiovou frekvenci. Milovníky HD formátu pak ještě pohladí po duši zpráva, že poslední verze softwarové aplikace AVerTV 6 umí přehrávat i nahrávat televizní pořady ve vysokém rozlišení (High Definition) 1080i, podporován je formát H.264 i MPEG-2.

 

AverTV Hybrid NanoExpress

 

Na závěr musíme dodat, že vše fungovalo přesně tak, jak mělo. Dvě teleskopická tykadla antény zásobovala tuner kvalitním signálem. Samotné ladění, jež bývá občas nesnesitelně zdlouhavé, bylo jak u analogových, tak u digitálních kanálů vcelku svižné. "Street price"  v únoru 2009 se pohybuje okolo 2 000 Kč včetně DPH.

TV anténa: 75 Ω
Vstupy: TV, FM, S-Video, kompozitní video
Záznam: MPEG-2 (digitální TV) / MPEG-1/2/4 (analogová TV); H.264 (320X240 iPod Video)

www.czc.cz
Komentáře