Bezdrátový přenosný disk pro smartphony a tablety

InfoTech |

ASUS představil přenosné bezdrátové úložiště Travelair N, které umožňuje uživatelům smartphonů a tabletů snadno streamovat multimédia, sdílet soubory nebo zálohovat data

Bezdrátový přenosný disk pro smartphony a tabletyDisk nabízí úložnou kapacitu 1 TB, takže poskytuje dostatek prostoru pro uložení HD filmů nebo zálohování velkého počtu fotografií a videí. Uživatelé mobilních zařízení mohou jedním klepnutím zálohovat všechny své fotografie a videa uložené v telefonu do úložiště Travelair N. Novinka spolupracuje s aplikací ASUS AiDrive určenou pro zařízení se systémem iOS, Android a zařízení Kindle Fire, která nabízí přístup k uloženým multimédiím a ostatním souborům přímo z jejich smartphonu nebo tabletu.

ASUS

Na rozdíl od běžných pevných disků a ostatních přenosných úložišť, která vyžadují připojení přes rozhraní USB – a jsou tak buď nekompatibilní s mobilními zařízeními, nebo vyžadují, aby s sebou uživatelé nosili příslušné kabely – zařízení Travelair N vytvoří svou vlastní Wi-Fi síť, díky níž se lze připojit ke smartphonu nebo tabletu a procházet, sdílet a přenášet soubory bezdrátově.

Zařízení Travelair N je také vybaveno vestavěnou čtečkou SD karet. Díky je vhodné pro cestovatele, kteří chtějí zálohovat fotografie z digitálního fotoaparátu na dovolené. Jakmile jsou fotografie uloženy v Travelair N, mohou si je uživatelé prohlížet i na svém mobilním zařízení a sdílet je s přáteli nebo rodinou. 

ASUS Travelair N využívá technologii NFC (Near Field Communication) umožňující okamžité připojení ke smartphonům a tabletům podporujícím technologii NFC bez nutnosti jakékoli konfigurace. Po umístění mobilního zařízení do blízkosti úložiště Travelair N mohou uživatelé ihned získat přístup ke své uložené multimediální knihovně a souborům.

Travelair N lze v případě přenosu souborů připojit až k pěti mobilním zařízením současně a při streamování filmů v HD rozlišení až ke třem zařízením současně. Po připojení úložiště Travelair N pomocí kabelu USB 3.0 mohou uživatelé spravovat svůj obsah také z počítače PC nebo Macu.

Travelair N spolupracuje s  aplikací AiDrive určenou pro systémy Android a iOS, s jejíž pomocí se dají snadno a rychle prohlížet, sdílet nebo upravovat fotografie, videa a soubory. Rovněž nabízí automatické zálohování fotografií, videí a kontaktních informací ze smartphonů a tabletů.  

ASUS Travelair N vydrží až 8 hodin nepřetržitě streamovat multimédia do většiny mobilních zařízení a jeho pohotovostní doba dosahuje až 12 hodin na jedno nabití. Šifrování WPA2 zaručuje spolehlivou ochranu a zabezpečení uživatelského obsahu. Zařízení Travelair N je navrženo tak, aby se snadno vypořádalo s nástrahami častého přenášení - jeho konstrukce se stupněm krytí IP43 zaručuje odolnost vůči náhodnému polití nebo postříkaní vodou.

Zařízení se v Česku a na Slovensku prodává za 4 499 Kč, resp. 165 euro s DPH. Zákazníci navíc získají k nákupu jako dárek dvoupásmový router střední třídy ASUS RT-AC51U s rychlým standardem Wi-Fi 802.11ac.Úvodní foto: ASUSKomentáře