Carl Zeiss Cinemizer vytvoří jakékoli virtuální prostředí

InfoTech |

Chcete se projít po svém novém domě ještě před tím, než bude postavený? Nebo chcete jen relaxovat a dívat se na film v 2D či 3D? Společnost Carl Zeiss vám to umožní díky novému zařízení s názvem Cinemizer.

Carl Zeiss Cinemizer vytvoří jakékoli virtuální prostředíNa první pohled vypadá Cinemizer podobně jako Personal 3D Viewer od Sony, avšak Carl Zeiss s ním má mnohem větší plány: společnost pomocí něj chce vytvořit kompletní virtuální prostředí, jež lze jednoduše přizpůsobovat. Ve své prezentaci Carl Zeiss ukázal, jak Cinemizer umožní například architektům, aby provedli své zákazníky ve virtuální realitě po jejich novém domě. Díky zařízení Cinemizer se uživatel může volně pohybovat po domě a jeho jednotlivé prvky - včetně zdí, podlah nebo nábytku - lze upravovat v reálném čase přímo z tabletu.

Carl Zeiss dodal, že toto je jen jeden z mnoha příkladů a pomocí Cinemizeru lze vytvořit prakticky cokoli - velké využití se očekává především u her a filmů. Cinemizer je tvořen dvěma malými OLED panely s rozlišením 870 x 500 pixelů, z nichž každý je umístěn před jedním okem. Tyto displeje dokážou zobrazovat jak 2D, tak 3D obraz. Podle zahraničních recenzentů, kteří již měli možnost si Cinemizer vyzkoušet, je virtuální realita opravdu velmi působivá a vyvolává téměř iluzi reálného světa. Cinemizer by se měl začít prodávat v létě za cenu okolo 600 - 650 euro.
Komentáře