Cenově dostupný 31,5″ monitor AOC

InfoTech |

stylový monitor v ultratenkém provedení s elegantním stříbrným stojanem se skvěle hodí do obývacího pokoje

Cenově dostupný 31,5″  monitor AOCUživatelé si QHD rozlišení velice oblíbili, protože dobře plní mezeru mezi Full HD a 4K rozlišením. Zatímco to druhé je obtížněji kompatibilní s většinou her s aktuálními GPU, Full HD rozlišení, které je již roky standardem, působí zejména na větších monitorech mnohdy rozpixelovaným dojmem. Nový model Q3279VWF od AOC nabízí skvělé řešení díky velikosti 31,5″ a rozlišení 2 560 x 1 440 s výslednou hustotou 93,24 bodu na palec. Pro srovnání – 24″ Full HD monitor má podobnou hustotu 91,79 bodu na palec. 

AOC

Nový model Q3279VWF se pyšní MVA panelem s QHD, časem odezvy 5 ms a 60Hz obnovovací frekvencí. Tento panel má podmanivou 8bitovou hloubku barev + FRC (Frame Rate Control). Výsledkem pak je 1,07 miliardy zobrazených barev stejně jako u 10bitových monitorů. V porovnání s běžnými monitory s 16,7 milionem barev je nový Q3279VWF schopný zobrazit větší hloubku, barevnost a dosáhnout plynulých barevných přechodů.

Velký 31,5″ monitor přináší parádní volný prostor. Spokojeni budou jak domácí uživatelé, kteří si rádi vychutnají video v plném rozlišení nebo pracují s více aplikacemi, tak i například grafici, kteří potřebují větší rozlišení a pracovní prostor na obrazovce pro úpravu fotek a videí. MVA panel má také vynikající kontrastní poměr 3 000 : 1. 

Zatímco podobné, cenově dostupné monitory mají panely TN s horšími sledovacími úhly, MVA panel u monitoru Q3279VWF nabízí horizontální podívanou až 178°/178°, což se už blíží vlastnostem IPS panelu. Díky technologii WCG (Wide Colour Gamut) od AOC dovede tento nejnovější model pokrýt až 88 % NTSC barevného gamutu.

Připravený do akce

Nový AOC Q3279VWF je i výkonný herní monitor vybavený technologií FreeSync od AMD. Přizpůsobením frekvence snímků grafické karty s frekvencí snímků monitoru tato technologie dokáže odstranit skákání a zadrhávání na obrazovce během hraní. Vedle příznivé ceny Q3279VWF nabízí odezvu 5 ms s obnovovací frekvencí 60 Hz, a je tak dobrou volbou pro většinu příležitostných hráčů. Nadšenci do FPS/stříleček by se pak měli spíše poohlédnout po monitorech AGON s vyšší frekvencí snímků od 144 Hz do 240 Hz.

Neškodí očím

Stejně jako další monitory AOC i nový model Q3279VWF nabízí technologii Flicker-Free. Běžné monitory využívající PWM (Pulse Width Modulation – pulzně šířková modulace) k úpravě jasu mohou po nějaké době způsobovat značnou únavu očí. Technologie Flicker-Free využívá pro lepší pohodlí očí systém podsvícení stejnosměrným proudem (DC – Direct Current).

Dostupnost a cena

AOC Q3279VW bude dostupný v listopadu tohoto roku za doporučenou koncovou cenu 8 089 Kč (269 €).Úvodní foto: AOCKomentáře