CES 2011: Tablet Motorola Xoom s Androidem 3.0

InfoTech |

Motorola představila svůj dlouho očekávaný tablet Xoom s 10,1“ dotykovou obrazovkou a nejnovějším operačním systémem Google Android 3.0 (Honeycomb).

CES 2011: Tablet Motorola Xoom s Androidem 3.0Veletrh spotřební elektroniky CES 2011 byl ve znamení různých konkurentů iPadu od Apple, k vidění bylo kolem 100 nových tabletů. Mezi nimi zaujala i novinka společnosti Motorola tablet Xoom. Motorola na něm spolupracovala se společností Nvidia, což se odráží i v použitém dvoujádrovém procesoru Nvidia Tegra 2, každé jádro přitom běží až na frekvenci 1 GHz. Operační paměť je 1 GB a úložné místo 32 GB, rozšířit ho lze SD kartou.

Android ve verzi 3.0 je navržen s ohledem na tablety, na rozdíl od svých předchůdců, u kterých se myslelo zejména na hladký provoz na mobilních telefonech (což však neznamená, že s mírnými úpravami nelze na větších přístrojích použít i starší verze OS Android).

Motorola Xoom má dotykovou obrazovku s rozlišením 1280x800 bodů (iPad má 1024x768 a například Samsung Galaxy Tab 1024x600), vepředu 2Mpix kamerku na videohovory, na zadní straně je 5-megapixelová pro běžné focení a nahrávání videa až do HD rozlišení 720p (1280x720 bodů). Přes HDMI port bude možné přehrávat HD filmy z Xoomu na připojené televizi či monitoru (až do Full HD rozlišení 1920x1080 bodů) a samozřejmě i samotný tablet je použitelný pro zobrazování filmů.

Xoom bude nejprve k dispozici jako 3G/Wi-Fi zařízení a to již koncem března. Dostupnost tabletu Xoom je zatím jistá v USA v síti mobilního operátora Verizon, nicméně zřejmě brzo bude k dispozici i dalším zákazníkům. Ve druhém čtvrtletí bude dostupná i 4G LTE (Long Term Evolution) verze.

Tímto tempem se zdá, že Motorola bude první společnost, která skutečně uveden tablet s Android 3.0 na trh, i když není mezi prvními, které model s Androidem Honeycomb oznámily.

Motorola Xoom
Komentáře