CES 2011: Tablet Samsung Sliding PC 7

InfoTech |

Samsung Sliding PC 7 kombinuje přednosti notebooku a dotykových tablet PC, nabízí klávesnici i 10,1“ LCD displej.

CES 2011: Tablet Samsung Sliding PC 7Samsung představil na veletrhu CES 2011 nový tablet Sliding PC 7. I když vlastně ono označení „tablet“ není přesné, jde totiž o novou kategorii počítačů, které si na veletrhu získala mnoho pozornosti, totiž spojení tabletu s klávesnicí, čímž vzniká tenký a lehký notebook s dotykovou obrazovkou. A to přitom za přiměřenou cenu.

Tablet Sliding PC 7 má 10,1“ vícedotykový (multi-touch) LCD displej s HD rozlišením 1366x768 bodů, udávaný maximální jas je 340 cd/m2, což by mělo být dostatečné i pro používání ve venkovním světle.

Pro uživatele, kteří dávají při rychlém psaní poznámek nebo prohlížení internetu přednost fyzické klávesnici, je Samsung Sliding PC 7 opatřen plnohodnotnou klávesnicí s 80/81 klávesami, která je elegantně skryta pod displejem. Pro pohodlí uživatele se dá klávesnice úplně vysunout, takže vytváří rozhraní jako u běžných laptopů doplněné o dotykové funkce displeje.

Samsung Sliding PC 7 je vybaven operačním systémem Microsoft Windows 7 a procesorem Intel Atom a má USB a HDMI připojení a slot na microSD karty. Data jsou ukládána na rychlý a lehký SSD disk, který je zároveň nenáročný na příkon, takže se prodlužuje výdrž baterie.

Samsung Sliding PC 7 se také dodává s předinstalovaným kancelářským balíkem Microsoft Office Starter 2010, který obsahuje základní verze aplikací Word a Excel s možností upgradu na kompletní sadu.

Samsung Sliding PC 7
Komentáře