Chytrý telefon Nokia 8 Sirocco dostupný v ČR

InfoTech |

Nejvyšší model z portfolia HMD Global disponuje výkonným hardwarem, kvalitním fotoaparátem a pravidelně aktualizovaným čistým Androidem

Chytrý telefon Nokia 8 Sirocco dostupný v ČRNa český trh dorazí aktuálně nejlépe vybavený telefon z dílny společnosti HMD Global. Nokia 8 Sirocco přinese kvalitní fotoaparát, ocelový rám, skleněná záda a 5,5” 2K pOLED displej.

HMD Global

Nokia 8 Sirocco zaujme svým po stranách zakřiveným 5,5 palcovým pOLED displejem s rozlišením 2,5K, který zabírá přes 95 % přední strany telefonu a hladce navazuje na jeho tělo. To je tvořené rámem vyrobeným z jednoho bloku oceli, která je 2,5krát odolnější než hliníková slitina série 6000, a skleněnými zády krytými 3D Corning Gorilla Glass 5. 

O zachycení detailů se u Nokia 8 Sirocco postará duální fotoaparát s optikou ZEISS, který lze díky novému režimu Pro Camera ovládat manuálně. Je tedy možné nastavit si např. úroveň ISO, vyvážení bílé, zaostření, rychlost závěrky nebo korekci expozice podle potřeby. Fotoaparát v sobě kombinuje v sobě extrémně citlivý 12MP širokoúhlý fotoaparát určený do špatných světelných podmínek a sekundární 13MP fotoaparát s dvojnásobným optickým zoomem. 

Vylepšený Dual-Sight mód opět využívá předního i zadního fotoaparátu, a kromě zobrazení s rozdělením obrazovky na půl nově nabídne také formát „Picture-in-Picture“. Vylepšená je také integrace pořízených #Bothies do Google Photos, včetně slovních pokynů v rámci Google Assistant. Tři citlivé mikrofony využívají prostorový záznam zvuku Nokia a nedělá jim problém zachytit jak tichý šepot, tak například hlasitý koncert.

O bezproblémový chod Nokia 8 Sirocco se stará mobilní platforma Qualcomm Snapdragon 835 společně s 6 GB RAM. Zařízení nabídne 128GB úložiště a jako první chytrý telefon Nokia přináší podporu Qi bezdrátového nabíjení.  

Nokia 8 Sirocco se připojuje k rodině zařízení v Android One programu, díky kterému nabídne společností Google pečlivě a kvalitně odladěný software. Každý z nich bude inovován za pomocí umělé inteligence a získá nejlepší možné zabezpečení, jaké Google nabízí. Díky čistému operačnímu systému Android přicházejí chytré telefony Nokia bez zbytečných změn v uživatelském rozhraní a také bez skrytých procesů na pozadí, které by zařízení zpomalovaly a zvyšovaly jeho spotřebu energie. Každý telefon také přichází s minimem předinstalovaných aplikací a bude mít tedy k dispozici více úložného prostoru.

Doporučená cena novinky je 19 999 Kč s DPH.Úvodní foto: HMD GlobalKomentáře