Dva nové herní monitory AOC AGON

InfoTech |

AOC rozšiřuje svou řadu prémiových herních monitorů AGON o dva nové zakřivené modely: AG322QCX s rozlišením QHD a AG272FCX s Full HD rozlišením

Dva nové herní monitory AOC AGONOba se vyznačují velice malým poloměrem zakřivení 1 800 mm. Díky téměř neviditelným rámečkům na vrchní straně a na bocích působí bezrámečkovým dojmem a hráči se tak lépe ponoří ho hry. Obnovovací frekvence 144 Hz a technologie AMD FreeSync nabízejí krásně plynulý herní zážitek bez trhaného či rozmazaného obrazu. Oba modely se navíc mohou pochlubit všemi prémiovými funkcemi ostatních zakřivených monitorů řady AGON včetně různých herních módů a předvoleb (nastavení přes ovladač QuickSwitch), držáku na sluchátka, ergonomických možností nastavení a LED osvětlení, které si lze přizpůsobit. 

AOC

Nové AOC přírůstky s poměrem stran 16 : 9 rozšiřují řadu zakřivených monitorů AGON o dvě nové velikosti: AG322QCX má 31,5″ (80 cm) VA panel s rozlišením QHD 2 560 x 1 440 bodů pro extra ostrou herní grafiku, zatímco AG272FCX je o něco kompaktnější 27″ (68,6 cm) VA monitor s rozlišením Full HD 1 920 x 1 080 bodů. 

Oba monitory AG322QCX a AG272FCX mají vysokou obnovovací frekvencí 144 Hz, která eliminuje rozmazání obrazu a oživuje herní světy pomocí krásně plynulé a ostré grafiky, a to i během rychlých scén. Technologie AMD FreeSync pak redukuje skákání, trhání či zpoždění obrazu. Hráči hledající ještě rychlejší odezvu a okamžité splnění povelů si mohou užít mód Low Input Lag, který obchází interní video procesy. 

Herní módy a další nastavení lze pohodlně přepínat pomocí přiloženého ovladače QuickSwitch od AOC. Místo procházení menu pomocí tlačítek monitoru mohou hráči využít již přednastavené herní profily pro FPS, Racing, RTS nebo si můžou vytvořit svoje vlastní.

Nové monitory navíc v rámci většího komfortu chrání oči během dlouhého hraní prostřednictvím technologie Flicker-Free a funkce Low Blue Light Mode, která brání vlivu škodlivého modrého světla. Pro zdravé držení těla je tu stojan AOC Ergo Base, který nabízí naklonění, otočení a upravení výšky monitoru. Držátko, sloužící k přenášení monitoru, navíc hráčům usnadňuje manipulaci s jejich AGONY, pokud se pohybují mezi různými soutěžními místy. Během herních přestávek je dále k dispozici pro odložení sluchátek sklápěcí držák. AG322QCX a AG272FCX jsou kompatibilní s širokou škálou vstupních zdrojů a zařízení díky konektorům jako HDMI, DisplayPort, VGA nebo USB 3.0.

Dostupnost a cena

AGON AG322QCX a AGON AG272FCX od AOC budou k dispozici v květnu 2017 za cenu 16 189 Kč (599 eur) a 12 139 Kč (449 eur).

 Úvodní foto: AOCKomentáře