DVB-T2, chytrý dálkový ovladač i YouTube

InfoTech |

EVOLVEO Omega II je multimediální HD přijímač pro DVB-T2 s podporou YouTube a možností přehrávání videa z USB disků

DVB-T2, chytrý dálkový ovladač i YouTubeEVOLVEO uvádí na trh další ze své řady přijímačů pro nastupující formát DVB-T2 s podporou H.265/HEVC. Omega II je set top box nové generace, který zajistí plynulý přechod na vysílání v novém formátu DVB-T2. Předností je snadná instalace i jednoduché ladění programů. Přijímač s velkým přehledným displejem je navíc vybaven mnoha multimediálními funkcemi a podporou přehrávání videa z kanálu YouTube. Omega II umožňuje nahrávat programy na připojené USB zařízení (flash disk nebo externí disk), případně z těchto paměťových zařízení multimediální soubory ve většině formátů přehrávat. Součástí dodávky je i chytrý dálkový ovladač, který umožňuje ovládat nejen samotný přijímač Omega II ale také připojený televizor. 

EVOLVEO

Podpora nahrávání a další funkce

Televizní program je možné pomocí přijímače EVOLVEO Omega II nahrávat v digitální kvalitě na externí disk nebo jiné paměťové zařízení připojené přes USB port. Přijímač má plnou podporou českého teletextu a Elektronického programového průvodce EPG. Funkce TimeShift s přehledným českým rozhraním ovládání umožňuje naplánovat nahrávání zvoleného televizního pořadu i na dobu nepřítomnosti. Spotřeba přijímače v pohotovostním režimu je prakticky nulová, méně než 1 W.

Chytrý přehrávač

EVOLVEO Omega II vedle nahrávaní televizních pořadů umožňuje na připojeném televizoru i přehrávání většiny multimediálních souborů. Přehrávač podporuje většinu formátů, jak jsou MKV, DiVX, MPG, MP3, MOV nebo JPEG. Přehrávat videa, fotografie i hudební soubory na připojeném televizoru je možné z externího disku nebo USB flash disku.

Multimediální výbava

EVOLVEO Omega II je již v základu vybaven LAN portem a WiFi adaptérem pro připojení do domácí sítě a pro přístup k internetu. Díky tomu je možné navíc ke sledování televizního vysílání přehrávat videa z YouTube kanálu. Aplikace YouTube je součástí softwarové výbavy přístroje a její používání je velmi jednoduché.

Chytrý dálkový ovladač

Součástí dodávky DVB-T2 přijímače EVOLVEO Omega II je i chytrý dálkový ovladač, kterým je možné současně ovládat nejen toto zařízení ale i většinu televizorů.  Dodávaný dálkový ovladač je schopen se naučit zapínat i vypínat televizor, ovládat jeho hlasitost a vstupy. Odpadá tak nepříjemné ovládání televizoru a set top boxu dvěma odlišnými dálkovými ovladači.

K DVB-T2 přijímači EVOLVEO Omega II je možné dále dokoupit další speciální dálkový ovladač EVOLVEO, který je pro usnadnění ovládání vybaven základními funkcemi a velkými tlačítky s výrazným textem. Používání tohoto seniorského ovladače je velmi jednoduché.

Dostupnost a cena

EVOLVEO EVOLVEO Omega II je dostupný za doporučenou koncovou cenu 899 Kč včetně DPH.

Volitelný zjednodušený dálkový ovladač REM 3055/3065 pro EVOLVEO Omega II pak za 149 Kč včetně DPH.Úvodní foto: EVOLVEOKomentáře