EVGA představuje novou architekturu chlazení iCX pro grafické karty

InfoTech |

Nová patentovaná architektura chlazení iCX drží krok s technologickým vývojem v grafických procesorech v posledních letech

EVGA představuje novou architekturu chlazení iCX pro grafické kartyOd běžných řešení chlazení na trhu se EVGA iCX odlišuje především tím, že rychlost otáček ventilátorů neovlivňuje pouze teplota grafického čipu, ale celková teplota pamětí a napájecí elektroniky. Doposud byl standardem jediný teplotní senzor pro celý tištěný spoj grafické karty, nová architektura od EVGA tuto koncepci však mění. Celkem 11 patentovaných technologií zahrnuje pokročilý monitoring devíti teplotních senzorů, nové tvarování pasivních chladičů a plně přizpůsobitelné nastavení pro pokročilé uživatele a overclockery. V České republice budou v první polovině března k dispozici celkem 4 modely GPU s novou technologií iCX postavených na čipech NVIDIA GeForce GTX 1080 a GeForce GTX 1070.

EVGA

Jak iCX funguje?

Grafické karty s chlazením iCX jsou nově monitorovány celkem 9 teplotními senzory – jeden u grafického čipu, tři u paměťových modulů a zbývajících pět u napájecí elektroniky. Dvojice ventilátorů funguje v asynchronním režimu, který slibuje nižší frekvenci otáček a nižší hlasitost v porovnání se synchronním zapojením. Otáčky levého ventilátoru jsou řízeny teplotou grafického čipu, naopak pravý ventilátor vyhodnocuje teplotu ze všech teplotních senzorů.

Výrobce inovoval také samotnou konstrukci a opláštění karty. Teplovodivá guma nyní kryje všechny důležité komponenty. Žebra pasivního chladiče dostala děrování kvůli proudění vzduchu k druhému ventilátoru a jednotlivé plíšky kopírují tvar písmene L, čímž se zvýšila celková plocha pro odvod tepla.

Výraznou inovací prošel také ovládací software EVGA Precision XOC. Uživateli poskytuje nejen detailní přehled o teplotách jednotlivých senzorů, ale také detailní nastavení, při jakých teplotách a s jakou křivkou otáček se mají oba ventilátory chovat.

Prodloužená tříletá záruka

Dlouhodobě nižší teploty všech klíčových komponent grafické karty mají nejen přímý vliv na spotřebu a hlučnost, ale z dlouhodobého hlediska také na životnost. Výsledky nové architektury EVGA iCX jsou natolik přesvědčivé a působivé, že výrobce nově poskytuje ke kartám s touto technologií prodlouženou tříletou záruku. V první 2 letech od koupi grafické karty může koncový uživatel uplatnit reklamaci u svého prodejce, v období mezi 2. až 3. rokem ji musí uplatnit přímo na www.evga.com.

Dostupnost

V první polovině března zahájí v České republice společnost EVGA prodej následujících grafikých karet:

  • EVGA GeForce GTX 1080 FTW2 GAMING iCX – PCI-E, 8192MB GDDR5X, DVI-D, HDMI, 3x DP
  • EVGA GeForce GTX 1080 SC2 GAMING iCX – PCI-E, 8192MB GDDR5X, DVI-D, HDMI, 3x DP
  • EVGA GeForce GTX 1070 FTW2 GAMING iCX – PCI-E, 8192MB GDDR5, DVI-D, HDMI, 3x DP
  • EVGA GeForce GTX 1070 SC2 GAMING iCX – PCI-E, 8192MB GDDR5, DVI-D, HDMI, 3x DP


Úvodní foto: EVGAKomentáře