HP představilo vlastní smartphone s Windows 10

InfoTech |

HP Elite x3 s Windows 10 Mobile kombinuje možnosti využití phabletu, notebooku a stolního počítače do jediného přístroje

HP představilo vlastní smartphone s Windows 10Elite x3 je prvním mobilním zařízením vyvinutým pro firemní použití, které přináší bezproblémové spojení produktivity phabletu, notebooku a stolního počítače v jediném přístroji. Díky funkci Continuum ve Windows 10 umožňuje Elite x3 plynulé přechody mezi režimy telefonu a stolního počítače. Uživatelé mohou Elite x3 propojit s jeho ekosystémem příslušenství, takže dosáhnou produktivity desktopu a notebooku při současném zachování mobility na cestách, typické pro výkonný phablet. Elite x3 také využívá biometriku k odemykání zařízení – a přidává tak další vrstvu zabezpečení pro podnikové zákazníky. 

HP

Dokovací stanice Desk Dock poskytuje při práci s Elite x3 uživatelskou zkušenost plnohodnotného stolního počítače. Obsahuje DisplayPort pro připojení externího monitoru, dva porty USB-A a USB-C pro lepší konektivitu ve firmě a port pro ethernetový kabel pro bezproblémové rozložení uživatelské produktivity na pracovním stole. Elite x3 dokuje v režimu na výšku v pohodlném pozorovacím úhlu při sezení za stolem. Dok rovněž podporuje připojení Elite x3 v ochranném obalu i bez něj. 

Příslušenství HP Mobile Extender vytváří uživatelskou zkušenost notebooku díky displeji s úhlopříčkou 12,5 palce (31,7 cm) a téměř neexistujícím rámečkem. Váží zhruba 1 kg. Na příslušenství Mobile Extender nejsou z důvodu zvýšení zabezpečení uložena žádná data a všechny aplikace, hesla a soubory jsou spravovány a uloženy přímo v zařízení Elite x3. 

Zařízení Elite x3 rovněž dovoluje uživatelům pracovat s jejich oblíbenými a spolehlivými aplikacemi. HP Workspace – katalog aplikací navržený HP k snadnému přístupu k virtualizovaným aplikacím – usnadňuje jejich snadnější použití. HP Workspace na zařízení Elite x3 vytváří virtuální PC a dává uživatelům přístup ke katalogům x86 aplikací spravovaných firmou díky virtualizovanému řešení. Uživatelé pak mohou těžit z rychlého přístupu k těmto aplikacím, který jim při použití příslušenství Desk Dock and Mobile Extender umožňuje plnohodnotná klávesnice a myš; ty nejsou běžně k mobilním zařízením dostupné. 

Nové mobilní tiskárny

Společnost HP také uvedla dvě nové mobilní tiskárny HP OfficeJet 200 a HP OfficeJet 250 All-In-One jsou kompaktní, lehké a nabízejí dlouhou výdrž baterie, rychlý tisk a nejvyšší stránkovou výtěžnost ve své třídě. HP OfficeJet 200 umožňuje jednoduše tisknout, kdekoli se vede obchodní jednání, z notebooků, chytrých telefonů nebo tabletů díky technologii Wi-Fi Direct. Ta uživatelům umožňuje připojit se k tiskárně bezdrátově i při nedostupnosti jakékoli sítě. HP OfficeJet 250 je mobilní all-in-one tiskárna pro uživatele, kteří potřebují tisknout, skenovat a kopírovat na cestách. Navíc se může pochlubit zvýšenou produktivitou díky 10stránkovému automatickému podavači papírů (ADF) a snadným bezdrátovým tiskem díky technologiím Bluetooth Smart a Wi-Fi Direct. Obě tiskárny obsahují vestavěnou vyměnitelnou baterii, síťový adaptér a podporu nabíjení jak ze sítě, tak i prostřednictvím USB.

Ceny a dostupnost 

  • Zařízení HP Elite x3 by mělo být k dostání v letních měsících, cena bude upřesněna.
  • Tiskárna HP OfficeJet 200 Mobile Printer by měla být dostupná v květnu za cenu €279.
  • Tiskárna HP OfficeJet 250 Mobile All-in-One Printer by měla být dostupná v září za cenu €349.


Úvodní foto: HPKomentáře