I základní deska může být designová, dokazuje Asus

InfoTech |

Společnost Asus uvedla základní desku s modelovým označením Sabertooth Z97 Mark S série TUF v limitované edici s polárním maskovacím vzorem.

I základní deska může být designová, dokazuje AsusJak již název napovídá, je deska ve standardním formátu ATX postavena na čipové řadě Intel Z97. Díky využitým technologiím je dosaženo nízkých provozních teplot. Jde například o kryt TUF Thermal Armor, který je na rozdíl od jiných desek řady TUF vyveden právě ve zmíněném maskovacím vzoru. Tento kryt je opatřen dvěma ventilátory starajícími se o rozptyl tepla.

K dalším využitým technologiím patří softwarový nástroj TUF Thermal Radar 2 pro úpravu nastavení ventilátorů či integrovaný mikročip TUF ICe, který přesně měří teploty desky a slouží také ke správě ventilátorů. Díky speciální výztuze TUF Fortifier se deska neprohýbá ani nekroutí.

Deska využívá patice LGA 1150 pro procesory 4., nové 4. a páté generace Intel Core i3, i5 a i7, Pentium a Celeron. Součástí jsou mimo jiné čtyři sloty DIMM pro maximálně 32 GB paměti, 6 slotů PCI Express s různou konfigurací či port SATA Express a šest portů SATA. K dispozici je také 16 slotů USB, z toho 8 ve standardu 3.0 a 8 2.0.

Zdroj: TZ AsusÚvodní foto: AsusKomentáře