iOS 4.1 vydán a hacknut

InfoTech |

Jen týden po ohlášení byla vydána nová verze operačního systému iOS 4.1, hacknuta byla během několika hodin.

iOS 4.1 vydán a hacknutNová verze operačního systému iOS 4.1 byla oficiálně ohlášena teprve minulý týden, již nyní je však ke stažení přes iTunes 10. A jen několik hodin poté už byl systém hacknut programátorem vystupujícím pod nickem pod2g.

Proces hacknutí, známý také jako jailbreak či root, umožňuje uživatelům fungovat v operačním systému jako administrátor s plnými právy (tedy „root“), instalovat podle libosti aplikace třetích stran, různá rozšíření a jinak upravovat systém tak, jak by to v oficiální čisté verzi nebylo možné. Práce na jailbreaku iOS 4.1 má ještě pokračovat a je nepravděpodobné, že by se to Applu podařilo jen tak jednoduše upravit.

iOS je operační systém pro iPhone, iPod a iPad a verze 4.1 nabízí nové funkce, mezi nimi zejména vyšší výkon iPhone 3G a oprava problému se senzorem přiblížení. Nové funkce zahrnují HDR režim pro focení s vyšším dynamickým rozsahem ve fotografiích (pozor, jde o softwarové vylepšení, skutečnou světelnou senzoru tento update nezvýší) a pro iPhone 4 možnost nahrávat HD video přes Wi-Fi. Uživatelé mohou čekat i řadu dalších oprav a vylepšení.

iOS 4.1
Komentáře