Kingston zvyšuje kapacitu paměťových karet

InfoTech |

Společnost Kingston oznámila, že u paměťových karet typu microSDHC, microSDXC, SDHC a SDXC zdvojnásobila maximální dostupnou kapacitu.

Kingston zvyšuje kapacitu paměťových karetPaměťová karta Class 10 UHS-I microSD je nyní dostupná i v kapacitě 128 GB, zatímco dosud to bylo „jen“ 64 GB. Jak je již patrné z názvu, k dispozici je vysokorychlostní sběrnice UHS-I, která umožňuje bez zadrhávání nahrávat videa a snímat fotografie ve vysokém rozlišení.

Další novinkou je karta Kingston Class 10 UHS-I SDHC/SDXC. Jde o kartu v běžném SD rozměru, jejíž maximální kapacita nově činí 256 GB. Rychlost čtení u těchto karet činí až 90 MB/s, rychlost zápisu je pak až poloviční (tedy 45 MB/s). Tyto hodnoty jsou vyšší než u standardních SDHC/SDXC karet třídy 10. Díky vyšší kapacitě jsou tyto karty vhodné například pro fotografy, kteří fotí ve formátech náročných na objem dat, například RAW.

„Společnost Kingston je hrdá, že může představit tyto nové vysokorychlostní paměťové karty s vysokými kapacitami,“ řekla Valentina Vitolo, obchodní ředitelka divize flash pamětí společnosti Kingston. „Ve světě, kde většina uživatelů s sebou v mobilních zařízeních nosí mnohem více dat, než kdykoli dříve, pomohou větší kapacity a vyšší rychlosti zajistit, že zákazníci budou mít nejlepší možná řešení, aby jejich mobilní potřeby byly naplňovány bez komplikací.“

Zdroj: TZ KingstonÚvodní foto: KingstonKomentáře