Lenovo představuje novou generaci ThinkPad 13

InfoTech |

Lenovo ThinkPad 13 představuje kombinaci mobility a produktivity pro podnikatele, studenty i pedagogy

Lenovo představuje novou generaci ThinkPad 13Jeho nízká hmotnost, dlouhá výdrž baterie a mimořádně odolná konstrukce z něj vytváří zařízení ideální pro práci na cestách. Vypořádá se ale i se všemi nástrahami učeben či zasedacích místností. Novinka si po vzoru předchozí generace zachovává čistý design se zaoblenými hranami. Je však vybavena novějšími procesory a nabízí řadu vylepšení, jako je například dotykový displej nebo podsvícená klávesnice.  

Lenovo

Tělo notebooku, které prošlo armádním testováním, je pevné a lehké. ThinkPad 13 váží pouhých 1,44 kg a je jen 19,88 mm tenký. Díky velkokapacitní baterii s výdrží až 14,5 hodiny můžete nabíječku bez problémů nechat doma a zůstat i přesto produktivní po celý den. 13,3palcový notebook je k dispozici jak v klasické černé barvě, tak nově i ve stříbrném barevném provedení.

Displej s rozlišením až Full HD (1920x1080) disponuje úpravou proti odleskům a IPS technologií. Díky širokým pozorovacím úhlům se na displeji budou vyjímat také pracovní prezentace. Dotykový panel navíc zajistí plynulé a intuitivní ovládání. Integrovaná 720p HD webkamera s vysokou citlivostí i při nízkém osvětlení a funkcí sledování obličeje umožňuje spolu s dvojicí mikrofonů snadno provádět soukromé či konferenční hovory přes VoIP. Praktická tlačítka navíc nabízí snadný a rychlý přístup k ovládacím prvkům mikrofonu, reproduktoru a webkamery.

Srdcem modelu ThinkPad 13 je až sedmá generace procesorů Intel Core i7, která se společně s až 32 GB RAM DDR4, operačním systémem Windows 10 Pro a rychlým PCle SSD úložištěm s kapacitou až 512 GB stará o vysoký výkon a svižný chod notebooku. Samozřejmostí je zabezpečení na firemní úrovni. Čtečka otisku prstů umožňuje přihlašování pomocí biometrických údajů, zatímco šifrování dTPM 2.0 zvyšuje ochranu soukromých i pracovních dat uložených v počítači. Nemusíte být IT specialista, abyste si zvládli nastavit notebook podle svých potřeb a abyste měli svá důležitá data v bezpečí.

Notebook disponuje oboustranným konektorem USB typu C zajišťujícím výkonné a rychlé připojení periferních zařízení, stejně jako třemi USB 3.0 konektory. Pro ještě pohodlnější práci v kanceláři přináší ThinkPad 13 také konektor OneLink+, který umožňuje přeměnit notebook na plně vybavené pracovní zázemí a zároveň zařízení napájí. Jednoduše ho zapojte do dokovací stanice pro možnost mimořádně rychlých datových přenosů, přehrávání vysoce kvalitního videa, připojení nezbytných periferií a až dvou externích monitorů.

Dostupnost a cena

Nový model notebooku Lenovo ThinkPad 13 je na našem trhu dostupný za cenu od 23 190 Kč včetně DPH.Úvodní foto: LenovoKomentáře