Lenovo VIBE P1: silák mezi smartphony

InfoTech |

Nový smartphone Lenovo VIBE P1 je určený pro uživatele, kteří požadují vysoký výkon v kombinaci s velkou kapacitou akumulátoru

Lenovo VIBE P1: silák mezi smartphonyTelefon vyniká obrovskou baterií, možností dobíjet i další zařízení a funkcí rychlého nabíjení. S využitím manuálního přepínače pro úsporu energie mohou uživatelé navíc výdrž baterie ještě prodlužit. Kromě mimořádné výdrže nabídne smartphone také vysoký výkon, podpořený osmijádrovým procesorem, atraktivní design nebo čtečku otisků prstů, která umožňuje bezpečné a pohodlné přihlášení a zároveň zajistí lepší ochranu dat. 

Lenovo

Smartphone Lenovo VIBE P1 na první pohled zaujme svým velkým 5,5palcovým displejem s Full HD (1 080 x 1 920) rozlišením, který je ideální pro hraní her, prohlížení multimediálního obsahu či přehrávají videa. Displej má krycí sklo Gorilla Glass 3, tenčí a lehčí varianty ochranného skla Corning odolného proti poškrábání a rozbití. Integrovaná čtečka otisků prstů zajistí snadné a bezpečné odemykání smartphonu a nabízí také lepší ochranu dat proti odcizení.

Ve své kategorii nadprůměrná kapacita baterie 5 000 mAh umožní telefonu až třídenní provoz. Telefon je také vybaven inteligentní funkcí rychlého nabíjení OTG (On-the-Go), která dobije baterii během chvilky. Velká kapacita baterie také umožňuje v případě potřeby dobíjení dalších zařízení.

Vysoký výkon zaručuje telefonu 64bitový osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 615 s frekvencí 1,5 GHz. Ten v kombinaci s operačním systémem Android a 2 GB RAM umožní telefonu rychlou odezvu a možnost bezproblémového chodu více aplikací současně. Rychlé připojení k internetu zajišťuje nejen podpora LTE (4G), ale také funkce Wi-Fi Boost podporující 5G Wi-Fi pro zvýšení rychlosti a dosahu připojení. Telefon také nabízí funkci NFC (Near-Field Communication), která umožňuje propojení telefonu s dalšími zařízeními.

Chytrý telefon Lenovo VIBE P1 je vyroben z kovu a skla a má jen velmi tenký rámeček kolem displeje. Lenovo VIBE P1 přináší dva integrované fotoaparáty. Zadní 13Mpx fotoaparát disponuje funkcí rychlého ostření PDAF, duálním bleskem a minimální prodlevou závěrky pro rychlé a ostré snímky. Přední 5Mpx selfie fotoaparát zvládne pracovat v několika režimech, což v kombinaci s funkcemi pro další úpravy fotek umožní uživatelům vytvářet kreativní autoportréty. VIBE P1 potěší i milovníky hudby díky technologii Smart PA, která zesiluje zvukový výstup a podtrhuje kvalitu zvuku.

Smartphone nabízí dva sloty pro SIM karty a vnitřní 32GB paměť rozšiřitelnou o dalších 128 GB pomocí microSD karty. Aplikace z přeinstalovaného balíčku Lenovo DOit umožní jednoduché a inovativní ovládání telefonu. Patří mezi ně například SHAREit pro okamžité sdílení multimediálního obsahu bez nutnosti datového připojení nebo využití WiFi, CLONEit pro přenesení všech původních dat do nového telefonu nebo SYNCit pro zálohu všech důležitých dat do cloudového úložiště.

Cena a dostupnost

Lenovo VIBE P1 bude na českém trhu dostupný od začátku prosince za cenu od 8 499 Kč s DPH.Úvodní foto: LenovoKomentáře