LTE modem Huwei udělá z auta výkonný WiFi hotspot

InfoTech |

Huwei CarFi je subtilní 4G zařízení, které po jednoduchém zapojení do automobilové zásuvky podporuje připojení deseti různých smartphonů, tabletů, či ultrabooků rychlostí až 150 Mbps

LTE modem Huwei udělá z auta výkonný WiFi hotspotČínská společnost Huawei představila mobilní WiFi 4G LTE zařízení do automobilu, Huawei CarFi. Z automobilu se díky tomuto zařízení stává pojízdný WiFi hotspot, který umožňuje rychlé připojení k internetu přes sítě čtvrté generace.

 

Huawei CarFi umožňuje rychlost stahování dat až 150 Mbps, připojení až 10 zařízení současně a snadné přemístění z jednoho vozidla do druhého. Na ukázku toho jaké výhody mohou inovace přinášet spotřebitelům, vybavila Huawei zařízeními Huawei CarFi celkem 400 obrandovaných vozidel v Barceloně, ve kterých mohou během veletrhu Mobile World Congress (MWC) 2015 cestující vyzkoušet konektivitu během jízdy.

 

„V Huawei je naším cílem být vždy o krok napřed při poskytovaní skvělých technologií, které se starají o připojení k internetu ve všech životních situacích. Huawei je lídrem v oblasti širokopásmového připojení a sítí příští generace LTE a právě zařízení jako je Huawei CarFi umožňují lidem užívat si svobodu mobilního připojení i za jízdy,“ uvedl Steven Liu, viceprezident pro mobilní širokopásmové připojení a domácí výrobky Huawei Consumer Business Group. „Internetová konektivita ve vozidlech, takzvaná telematika, je významným trendem, který v budoucnosti bude zajišťovat bezpečnost, pohodlí, informace i zábavu.“

 

Modem Huawei CarFi podporuje rychlé připojení přes sítě LTE Cat4 rychlostí až 150 Mbps a až 10 cestujícím umožňuje rychlý a snadný přístup na síť. Mezi hlavní přínosy připojení ve vozidlech patří parkovací asistent, pomoc v nouzi, diagnóza poruch vozidla, hands-free rozpoznávání řeči, informace o stavu silnic a provozu v reálném čase a zjišťování pravidelností v chování řidiče, které přispívá k vyšší bezpečnosti jízdy.

Pokud není k Huawei CarFi připojeno žádné WiFi zařízení, přístroj se vypne, ale i ve vypnutém stavu je možné jej používat k nabíjení jiných elektronických zařízení během provozu automobilu. Huawei CarFi neobsahuje baterii, což jej za teplého počasí chrání před přehřátím, navíc má integrovanou samoregulační ochrannou funkci, která v případě potřeby automaticky sníží teplotu přístroje.

 

Zapojení a zprovoznění Huawei CarFi je velmi jednoduché. Díky funkci „plug and play“ stačí zapojit přístroj do zdířky od zapalovače nebo do nabíjecí zásuvky a zapnout jediným dlouhým stiskem tlačítka „on“. Přístroj lze také alternativně ovládat dálkově pomocí smartphonu s operačním systémem Android a iOS pomocí aplikace „Huawei Hilink“, kterou lze stáhnout na všech hlavních obchodech s aplikacemi.

 

Huawei CarFi svými elegantními křivkami připomíná hlavu golfové hole a jeho prvotřídní materiály se vyznačují vysokou trvanlivostí i preciznímu zpracování s využitím prvotřídního dřeva a uhlíkových vláken. Dodává se ve třech barevných variantách: v módní černé, v teplých odstínech dřeva a také v dynamické červené barvě, které barevně doplní většinu interiérů vozidel.

V Evropě se Huawei CarFi již prodává ve vybraných západních zemích (první trh byl ve Velké Británii) od konce roku 2014, o dostupnosti na českém trhu prozatím nebylo rozhodnuto. Přístroj je kompatibilní se všemi modely automobilů od předních výrobců, které mají ve voze zásuvku na zapalovač nebo nabíjecí zásuvku.Úvodní foto: HuweiKomentáře