Multimediální Netgear na YouTube i HD filmy

InfoTech |

Dvě novinky - Internet TV Player ITV2000 a Digital Entertainer Elite EVA9150, které se v průběhu roku objeví na našem trhu - vám umožní sledovat on-line obsah přímo na televizní obrazovce, bez zapojení počítače.

Multimediální Netgear na YouTube i HD filmyInternet TV Player ITV2000

Internetový TV přehrávač ITV2000 s jednoduchým dálkovým ovládáním představuje kompaktní „plug in and go" přístroj, který umožňuje přehrávat na TV obrazovkách veškerý internetový multimediální obsah včetně videoklipů z YouTube a podobných videoserverů, internetového televizního vysílání, stránek s upoutávkami na filmové premiéry či placených videoklipů.

ITV2000

Přístroj streamuje obsah z populárních stránek, jako jsou např. BBC.com, CNN.com, ESPN.com, EuroSport.com, NBC.com, PGATour či TMZ.com, stejně jako videa z YouTube, Google Video, Yahoo Video a MetaCafe. Internetový TV přehrávač podporuje streamování živého TV vysílání z internetových stránek po celém světě, přehrávání prémiového obsahu (např. placených filmů z CinemaNow.com), a samozřejmě i videa staženého z P2P sítí, typicky prostřednictvím klienta BitTorrent. Pokročilý agent VTap umožňuje inteligentní vyhledávání videí na internetu a dokáže rozlišit videoklipy podle jejich umístění (země), témat zájmu vyhledávajícího nebo oblíbených webových stránek. Pro přehrávání videa z internetu nepotřebují mít uživatelé zapnutý počítač, ani není třeba instalovat jakýkoli doprovodný software, upravovat nastavení sdílení souborů či měnit nastavení firewallu.

Digital Entertainer Elite EVA9150

Síťový multimediální přehrávač EVA9150 představuje vybavený univerzální přehrávač digitálních médií. Jedná se o vůbec nejvýkonnější řešení Netgearu. Uživatelé mohou na svých televizorech přehrávat digitální videa (až 1080p), stejně jako digitální fotografie, MP3 soubody či televizní vysílání zaznamenané v počítači nebo na síťovém úložišti. Mohou rovněž pracovat s internetovým obsahem (YouTube, Flickr, internetová rádia, RSS kanály, videoklipy).Digital Entertainer Elite EVA9150 funguje současně s počítači s operačními systémy Windows, Mac či Linux i Networked Attached Storage (NAS) zařízeními. Poporuje rovněž velké množství formátů souborů, včetně

video formátů: AVI, DivX, Xvid, WMV, MOV, M4V, MP4, VOB, MPG, MP1, MP2, MP4, ISO, IFO, MKV, TS a M2TS;
audio formátů: MP1, MP2, MP3, WMA, WMA-Pro, AAC, FLAC, AIFF, WAV, LPCM, Dolby AC3, DTS 5.1, Dolby TrueHD, DTS-HD;
formátů titulků: SUB, SRT, SMI, SAMI, TXT a DVD Subpicture; a
video kodeků: MP1, MP2, MP4, Xvid, VC-1/WMV-9, H.264 a OpenDivX.

EVA9150

Audio i video výkon je zajištěn čipem Sigma Designs 8635. Dvojice USB portů rovněž nabízí možnost okamžitého přístupu k obsahu USB flash disků, digitálních fotoaparátů, MP3 přehrávačů či dalších paměťových zařízení s rozhraním USB. Samozřejmostí je Wi-Fi konektivita.

Vždy u těchto a podobých zařízení pracujících s on-line "live" vysíláním myslete na to, že část obsahu serverů může být regionálně nedostupná z důvodů autorských práv, podobně jako je tomu na našem uzemí, kdy ČT nemůže streamovat některé části zpravodajství, pořady apod. Podobně je tomu i s nabídkou stanic v USA, kdy práva na daný pořad, seriál apod. vlastní mimo USA někdo jiný, a tak je možnost zobrazení streamu pro uživatele mimo danou zemi omezena. Lze to samozřejmě částečně obejít, ale k tomu je již nutné pracovat s počítačem
Komentáře