Multimediální smartphone za dobrou cenu

InfoTech |

Lenovo představilo model A6010, další přírůstek v portfoliu svých chytrých telefonů

Multimediální smartphone za dobrou cenu 

Lenovo A6010 je díky vysokému výkonu, rychlému datovému připojení a dvojici reproduktorů se zvukem Dolby Atmos vhodným společníkem pro multimediální zábavu. Tento cenově dostupný smartphone se také hodí jako první chytrý telefon pro děti. 

Lenovo

Lenovo A6010 se může pochlubit velkým 5palcovým HD displejem s rozlišením 1 280 x 720 bodů, který umožní snadné procházení webu nebo pohodlné přehrávání videí. Dostatečný výkon a rychlou odezvu zajistí telefonu čtyřjádrový procesor Qualcom Snapdragon se 64bitovou architekturou, frekvencí 1.2 GHz a 1 GB RAM.

Kvalitní zážitek z poslechu hudby, hraní her či sledování videí umocní dvojice reproduktorů s technologií Dolby Atmos pro realistický zvuk. Uživatele se zálibou ve fotografování potěší dvojice integrovaných fotoaparátů. Zadní 13Mpx fotoaparát s LED bleskem a automatickým ostřením poslouží k zachycení důležitých životních událostí i výjimečných momentů běžného dne. Přední 5Mpx fotoaparát s pevným ohniskem je určen pro focení selfie či videohovory.

Vnitřní 8GB úložiště je možné rozšířit až o dalších 32 GB pomocí microSD karty. Pořízené fotografie je možné prakticky okamžitě sdílet s rodinou a přáteli na sociálních sítích díky vysokorychlostnímu připojení LTE (4G) a předinstalovaným aplikacím pro připojení na Facebook, Twitter nebo Skype.

Podobně jako další telefony značky Lenovo disponuje také A6010 sadou předinstalovaných aplikací Lenovo DOit, které usnadňují práci s telefonem a zároveň ho chrání před spamem a viry.

S pomocí funkce SHAREit mohou uživatelé snadno sdílet všechna svá data a multimediální obsah s dalšími zařízeními bez nutnosti využít datového přenosu nebo Wi-Fi připojení. Aplikace SYNCit je pomocníkem pro zálohu a obnovu všech kontaktů, SMS zpráv a historie volání z cloudového úložiště. Další z předinstalovaných aplikací CLONEit se pak postará o okamžité přenesení dat z minulého telefonu do nového smartphonu Lenovo.

Lenovo A6010 bude na českém trhu dostupný od začátku prosince za cenu od 4 499 Kč včetně DPH.Úvodní foto: LenovoKomentáře