nVidia 3DTV Play kompatibilní s HDMI 1.4

InfoTech |

Bezplatného upgrade pro kompatibilitu s HDMI 1.4 se dočkají majitelé 3D Vision systému, nové karty budou podporovat i Blu-ray 3D.

nVidia 3DTV Play kompatibilní s HDMI 1.4nVidia už delší dobu nabízí vlastní systém 3D Vision vhodný zejména pro hraní her v trojrozměrném zobrazení, samozřejmě s GPU GeForce, 120Hz LCD monitory a speciálními brýlemi od nVidie, přičemž signál se přenášel buď přes dvojici DVI konektorů (jeden nemá dostatečnou přenosovou kapacitu), v lepším popřípadě přes DisplayPort.

Jenže co čert nechtěl, rychlý vývoj 3D high-definition televize vedl ke vzniku standardu, který používá k přenosu trojrozměrného 1080p video rozhraní HDMI verze 1.4. nVidia se tím zdála být po jistou dobu zaskočená, nicméně si s tím už poradila a všichni majitelé nVidia 3D Vision systému se mohou již brzo těšit na bezplatný upgrade software 3DTV Play, který bude nabízet přenos videa právě i přes nejnovější revizi HDMI.

S novými 3D televizemi a jejich setovými brýlemi už není 3D Vision jediným řešením pro barevné 3D video, i na tyto zákazníky však nVidia myslí, budou si moci za 40 dolarů (~760 korun, ~30 euro) koupit jen samotný 3DTV Play software. Ten převádí herní video do podoby vhodná právě pro trojrozměrné zobrazení na kompatibilním videu či televizní obrazovce.

Nová verze 3DTV Play bude podporovat i přehrávání Blu-ray 3D i 1080p/24 video, hodí se proto i jako základ domácího multimediálního centra.
Komentáře