Na český trh přichází HTC Desire 728G

InfoTech |

Telefon nabídne 5,5palcový HD displej, podporu dvou SIM, 13Mpx fotoaparát a stereo reproduktory HTC BoomSound s prostorovým zvukem Dolby Audio

Na český trh přichází HTC Desire 728GTelefon navazuje na designový směr vyšších řad výrobce HTC. Na čelní straně jde o krycí sklo od kraje ke kraji, jehož celistvost narušují pouze mřížky reproduktorů HTC BoomSound. Na zadní pak příjemný soft touch polykarbonát doplněný o elegantní efektní rámeček s lesklou úpravou po obvodu.

HTC

HTC Desire 728G přináší kombinaci 5,5 palce velké HD obrazovky a HTC BoomSound se stereo reproduktory vybavenými funkcí prostorového zvuku Dolby Audio. Kapacita vnitřní paměti je 16 GB a lze ji rozšířit microSD kartou.

Telefon je vybaven rozhraním HTC Sense disponujícím funkcí chytré Domovské obrazovky, která se mění podle toho, zda se uživatel nachází v práci, doma či ve městě. V práci tak bude po ruce e-mail, nebo oblíbené kancelářské aplikace a doma se výběr aplikací změní a na domovské obrazovce se objeví aplikace pro donášku jídla, nebo tipy na film. Jednoduše připraví oblíbené aplikace na jednom místě, tak aby je uživatel nemusel hledat.

Další zajímavou funkcí je HTC BlinkFeed. HTC BlinkFeed sdružuje obsah z předních českých zpravodajských a portálů a sociálních sítí, mj. Facebook a Instagram, na první plochu telefonu. HTC BlinkFeed je vizuální RSS čtečkou, která vždy zobrazuje ty nejnovější články z českých i světových internetových magazínů na základě uživatelova výběru. V tuto chvíli je na výběr ze zpravodajství Novinky.cz, Ihned.cz, Sport.cz a dalších. HTC BlinkFeed také zobrazuje tipy na restaurace z aplikací Yelp nebo Foursquare.

Aplikace HTC Motivy umožní změnit pozadí, ikony, barevné schéma a dokonce i zvuky zařízení rychle a snadno. Uživatelům je k dispozici bezpočet předpřipravených motivů vytvořených profesionály i komunitou. A pokud by si snad nevybrali, není problém automaticky vytvořit motiv z jakékoliv fotografie a sladit tak telefon například se svým vozem nebo aktuálním outfitem.

HTC Desire 728G je vybaven primárním 13Mpx a čelním 5Mpx selfie fotoaparátem. Oba senzory doplňuje sada funkcí HTC Eye Experience, která usnadní videokonference, umožní sdílení obrazovky nebo třeba vyhladí v reálném čase vrásky při pořizování selfie. Přímo v galerii pak může uživatel všechny fotografie, selfie i videa změnit ve svižná a stylová střihová minividea s technologií HTC Zoe.

Technické specifikace

  • Displej: 5,5“ s HD rozlišením (720x1280 px)
  • Paměť: 16 GB úložiště rozšířitelné o 2TB microSD, 1,5 GB RAM
  • Procesor: 64bitový, 8jádrový 1,3 GHz MediaTek MT6753
  • Operační systém: Android rozhraním HTC Sense
  • Konektivita: Wi-Fi 802.11 b/g/n (2,4 GHz), Bluetooth 4.1, GPS+GLONASS, microUSB
  • Fotoaparát: 13 Mpx BSI fotoaparát s autofokusem a LED bleskem, světelnost f/2.2, 28mm ohnisko
  • Fotoaparát čelní: 5Mpx BSI fotoaparát 
  • Baterie: 2800 mAh
  • Rozměry: 157,9 x 77,8 x 7,87 mm
  • Hmotnost: 153 g

Zákazníci si budou moci v první polovině prosince vybrat mezi tmavým a světlým provedením a telefon obdrží za cenu 8 890 Kč.Úvodní foto: HTCKomentáře