Na trh přichází Alcatel 1

InfoTech |

Alcatel 1 je cenově nejdostupnější smartphone s FullView displejem 18:9 a Androidem 8 Oreo (Go edition)

Na trh přichází Alcatel 1Fotoaparát smartphonu nabízí funkce usnadňující úpravu a sdílení momentek na sociální sítě. Novinka běží na operačním systému Android 8 Oreo (Go edition), který byl navržen a optimalizován speciálně pro méně výkonná zařízení s nižší operační pamětí a menší interním úložištěm. 

Alcatel

Displeje Alcatel FullView se vyrábějí přímo v továrně mateřské společnosti TCL, která je jedním z nějvětších výrobců televizorů na světě. V případě modelu Alcatel 1 umožnil moderní formát displeje 18:9 do těla běžného 4,4palcového smartphonu vtěsnat 5palcovou obrazovku. Díky tomu má telefon větší pozorovací plochu a navíc se pohodlně drží.

Praktické funkce fotoaparátu

Alcatel 1 byl navržen pro generaci uživatelů, která žije sociálními sítěmi a chce na nich sdílet zážitky se svými blízkými. Jeho zadní fotoaparát má rozlišení 5 Mpx a disponuje bleskem, přední kamera je 2Mpx a pomocí intrerpolace lze pořizovat až 5Mpx snímky.

Alcatel 1 nabízí intuitivní sadu funkcí nazvanou Sociální režim, která slouží k focení, rychlé úpravě fotek a jejich sdílení. Nástroj Photo Booth dokáže pořídit fotku ve stylu fotobudky (4 snímky během tří sekund, které spojí dohromady). Nástroj Social Square umožňuje na jedné polovině obrazovky prohlížet pořízené fotky, zatímco hledáček fotoaparátu je stale aktivní ve druhé polovině displeje. Díky režimu jedné ruky dosáhne na všechny funkce fotoaparátu jednou rukou i dítě.

Android 8 Oreo (Go edition)

Alcatel 1 pohání operační systém Android 8 Oreo (Go edition)optimalizovaný tak, aby i cenově dostupné smartphony fungovaly plynule a efektivně. Telefon proto obsahuje přímo z výroby sadu populárních aplikací od Googlu, např. Google Go, Google Maps Go, Gmail Go a další. Součástí této speciální platformy je také přístup na YouTube Go, který umožňuje stahovat videa do telefonu a sledovat je offline, pokud není k dispozici internetové připojení. Obchod Google Play obsahuje nabídku mnoha dalších aplikací vytvořených přímo pro zařízení využívající system Android Go edition, včetně aplikací Facebook Lite, Skype Lite atd.

Android 8 Oreo (Go edition) zabírá dvakrát méně prostoru na interním úložišti telefonu než standardní Android. Alcatel 1 je navíc vybaven slotem pro paměťové microSD karty s kapacitou až 32 GB.

Dostupnost a cena

Alcatel 1 se v Česku a na Slovensku prodává v černé a modré barevné variantě za 1990 Kč, resp. 79 euro s DPH.Úvodní foto: AlcatelKomentáře