Nahraďte svou objemnou nabíječku notebooku kompaktním modelem Dart

InfoTech |

Objemné nabíječky a dlouhé kabely jsou neoddělitelnou součástí notebooků již desítky let. Vezmeme-li v úvahu technologické pokroky ve víceméně jakékoliv jiné kategorii, je s podivem, že se zatím nikdo nepokusil tento anachronismus změnit. Až dosud.

Nahraďte svou objemnou nabíječku notebooku kompaktním modelem DartSkupina studentů americké univerzity MIT nastartovala kampaň na Kickstarteru pro Dart, produkt, o němž tvrdí, že se jedná o nejmenší adaptér pro notebooky na světě. Tento 65wattový adaptér je dost malý na to, aby se vešel do kapsy či příruční tašky a disponuje i USB portem pro případné nabíjení mobilních zařízení.

Tvůrci Dartu o svém produktu tvrdí, že je kompatibilní se všemi značkami počítačů a může být používáno kdekoliv na světě. Víme ale, že některé notebooky spolupracují jen s originálními nabíječkami, takže předtím, než se rozhodnete pro koupi Dartu, doporučujeme podívat se na seznam kompatibilních produktů.

Nabíječka bude nakonec dostupná v modré, tmavě purpurové, stříbrné, tmave šedé a oranžové, a bude vybavena kabelem o délce asi 180 cm.

Cílem kampaně bylo vybrat 200 tisíc dolarů, nicméně vypadá to, že se nakonec vybere mnohonásobně více. Pokud tvůrcům zaplatíte 130 dolarů (asi 2 600,- Kč), získáte zařízení mezi prvními, a to již letos v listopadu. V ceně by mělo být zahrnuto mezinárodní poštovné.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: KickstarterKomentáře